MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy sportowy Lexus

Lexus zaprezentował nowe zdjęcia i animacje sportowego bateryjnego auta elektrycznego (BEV) następnej generacji. Nowy sportowy Lexus został po raz pierwszy zaprezentowany 14 grudnia podczas ogłoszenia strategii dotyczącej samochodów elektrycznych przez Akio Toyodę, prezydenta Toyota Motor Corporation i właściciela marki Lexus.

Nowy sportowy Lexus

Nowy samochód sportowy będzie częścią w pełni elektrycznej gamy samochodów Lexusa, która zostanie wprowadzona na rynek do 2030 roku. Samochody powstaną zgodnie z koncepcją “Lexus Electrified”. W ten sposób marka chce w pełni wykorzystać potencjał elektryfikacji, by dostarczyć maksymalną radość z prowadzenia samochodu. Układ jezdny samochodu sportowego powstanie w ramach unikalnej koncepcji Lexus Driving Signature. Gwarantuje ona, że auto podąża zgodnie z intencjami kierowcy, dając poczucie pełnej kontroli nad przyspieszaniem, hamowaniem i skręcaniem.

Nowy sportowy Lexus

Odważne proporcje i bardzo niska sylwetka auta, wymagana w pojazdach o sportowych osiągach, symbolizuje przyszłość marki Lexus. Oddaje także ducha ikonicznego Lexusa LFA. Nowy sportowy Lexus będzie przyspieszał od 0 do 100 km/h w około dwie sekundy. Jego zasięg wyniesie ponad 700 km za sprawą możliwości wykorzystania baterii ze stałym elektrolitem.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *