MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Ostatni Nissan GT-R R35 w Polsce: Prestige T-Spec

Polska uzyskała możliwość sprzedaży jedynego w Europie egzemplarza legendarnego modelu Nissan GT-R R35 w wersji Prestige T-Spec. Jest to ostatnia sztuka modelu generacji R35, jaka trafiła do naszego kraju. Samochód w specjalnie opracowanym dla tej wersji kolorze Midnight Purple został sprzedany przez dealera Japan Motors w Krakowie. Kupił go miłośnik motoryzacji i biznesmen z Warszawy.

Nissan GT-R R35 Prestige T-Spec
Nissan GT-R R35 Prestige T-Spec

Unikalny egzemplarz stanowi piękne zakończenie historii obecnej generacji modelu GT-R w naszym kraju. Rozpoczęła się ona w 2008 roku. Przez lata samochód zyskał też status legendy ze względu na niesamowite osiągi oraz zaawansowanie technologiczne. Dzięki wieloletniej ewolucji oraz licznym modyfikacjom, najnowszy Nissan GT-R został dopracowany do perfekcji. Jego moc w stosunku do modelu z początku produkcji sprzed czternastu lat wzrosła o blisko 100 KM.

Nissan GT-R R35 Prestige T-Spec
Nissan GT-R R35 Prestige T-Spec
Prestige T-Spec

Samochód, który został sprzedany w Polsce, to model w specjalnej przygotowanej odmianie Prestige T-Spec. Podobnie jak bazowa wersja, Prestige wyposażony jest też w podwójnie doładowany silnik V6 o pojemności 3,8 l. Generuje on moc aż 570 KM. Jesto ona przekazywana przez 6-biegową skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem i trzema trybami pracy. Fenomenalne prowadzenie pojazdu zapewnia układ zawieszenia Bilstein® DampTronic oraz napęd na cztery koła ATTESA E-TS z niezależnym układem przeniesienia napędu transaxle. GT‑R to jednak nie tylko doskonałe osiągi, ale również komfort i bogate wyposażenie. Świadczą o tym m.in. fotele, kierownica oraz dźwignia zmiany biegów pokryte wysokiej jakości skórą. Dodatkowo także cyfrowy system audio Bose® z układem aktywnej kontroli głośności.

Nissan GT-R R35 Prestige T-Spec
Nissan GT-R R35 Prestige T-Spec

Specjalna wersja Prestige T-Spec czyni model GT-R jeszcze bardziej wyjątkowym za sprawą dodatków stylistycznych. Są to elementy takie, jak tylny spojler z włókna węglowego czy też lakierowana na miedziany kolor pokrywa silnika. Na samochodzie pod logiem GT-R z tyłu pojazdu oraz na atrapie chłodnicy umieszczono emblematy T-Spec. Ponadto model wyróżnia się także węglowo-ceramicznymi hamulcami, jeszcze bardziej podnoszącymi skuteczność hamowania. Uwagę zwracają także specjalne obręcze kół, zarezerwowane dotychczas wyłącznie dla wersji NISMO. Pozwalają one również obniżyć całkowitą masę pojazdu o 3,4 kg. Wnętrze obszyte zostało skórzaną tapicerką w specjalnym, niedostępnym w innych odmianach kolorze. Dodatkowo na pokrywie bagażnika znajduje się nowe logo Nissana. Egzemplarz sprzedany w Polsce posiada również unikalny lakier – Midnight Purple. To kolor inspirowany lakierem o tej samej nazwie stosowanym w legendarnym Nissanie Skyline GT-R generacji R34.

Nissan GT-R R35 Prestige T-Spec
Nissan GT-R R35 Prestige T-Spec
Ponad 200 sztuk sprzedanych w Polsce

Jesteśmy niezwykle dumni z legendy, jaką stworzył wokół siebie zarówno Nissan GT-R R35, jak i cała historyczna gama modeli sygnowanych tym logiem. Mamy nadzieję, że ostatni sprzedany w Polsce egzemplarz dostarczy właścicielowi wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń z jazdy” – powiedział Maciej Klenkiewicz, dyrektor zarządzający Nissan Sales Central & Eastern Europe.

W Polsce sprzedanych zostało łącznie ponad 200 sztuk Nissana GT-R R35. Ostatni, unikalny egzemplarz kosztował 723 650 zł.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *