MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Peugeot 408

Peugeot pokazał nowy samochód – 408, będący fastbackiem segmentu C. Nowy model Peugeot zaskakuje, ponieważ jest innym samochodem niż pozostałe z gamy. Oprócz charakterystycznego wyglądu i nowej sylwetki oferuje także szereg udoskonaleń w zakresie elektryfikacji i zwiększania efektywności energetycznej. Ma także podobno dostarczać emocji.

Fastback segmentu C

Peugeot 408 wyróżnia się przede wszystkim dynamiczną sylwetką typu fastback. Ma też niepowtarzalny styl. Jego przyczajony, koci wygląd jest typowy dla modeli marki. Ostre linie nadwozia współgrają z grillem, idealnie wkomponowanym w przód samochodu, wykończonym w kolorze nadwozia, z umieszczonym na nim nowym (starym) logo PEUGEOT z głową lwa. Zaskakujący kształt tylnego zderzaka podkreśla dynamiczną linię samochodu. Nowy PEUGEOT 408 ma stabilną sylwetkę i duże koła o średnicy 720 mm z felgami 20’’ o nietypowym, geometrycznym wzorze. Przednie światła z sygnaturą świetlną w kształcie kłów podkreślają przynależność 408 do rodziny modeli PEUGEOT. Podobnie zresztą jak tylne światła z motywem potrójnego śladu pazurów.

Nadwozie nowego PEUGEOT 408, mierzące 4,69 m długości z rozstawem osi 2,79 m, zapewnia przestronność wnętrza w drugim rzędzie siedzeń. Oferuje 188 mm wolnego miejsca na wysokości kolan. Bardzo obszerny jest także bagażnik o pojemności 536 litrów. Można go powiększyć do 1611 litrów po złożeniu tylnych oparć i siedzeń. Sylwetka samochodu jest smukła i dynamiczna, a jego wysokość wynosi zaledwie 1,48 m. Ma to korzystny wpływ na efektywność aerodynamiczną.

Peugeot i-Cockpit

PEUGEOT 408 oferuje kierowcy i pasażerom PEUGEOT i-Cockpit najnowszej generacji. Można go rozpoznać po kompaktowej kierownicy zaprojektowanej podobno z myślą o zapewnieniu maksymalnej przyjemności prowadzenia i zwrotności samochodu. Szczególny nacisk położono na jakość wykonania wnętrza jak również na łączność ze światem poprzez zastosowanie najnowszych technologii. Dzięki nim prowadzenie samochodu i podróżowanie ma stać się jeszcze bardziej intuicyjne i satysfakcjonujące.

Napęd

W ofercie nowego PEUGEOT 408 dostępne są dwa napędy hybrydowe typu plug-in:

  • -HYBRID 225 e-EAT8: napęd na 2 koła / połączenie silnika 1,6 PureTech 180 KM (132 kW) z silnikiem elektrycznym 81 kW i 8-przełożeniową skrzynią biegów e-EAT8.
  • HYBRID 180 e-EAT8: napęd na 2 koła / połączenie silnika 1,6 PureTech 150 KM (110 kW) z silnikiem elektrycznym 81 kW i 8-przełożeniową skrzynią biegów e-EAT8.

W obu wersjach hybrydowych typu plug-in pojemność litowo-jonowego akumulatora trakcyjnego wynosi 12,4 kWh, a moc 102 kW. Dostępne są dwa rodzaje ładowarek pokładowych. Montowana w standardzie ładowarka prądu jednofazowego o mocy 3,7 kW i montowana w opcji ładowarka prądu trójfazowego o mocy 7,4 kW.

Dostępny jest również silnik spalinowy: 3-cylindrowy silnik benzynowy PureTech o pojemności 1,2 l i mocy 130 KM. Spełnia on wymagania najnowszej normy czystości spalin Euro 6.4. Współpracuje również z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów EAT8 i systemem Start & Stop. Ta wersja silnikowa jest w trakcie homologacji.

PEUGEOT 408 nie oferuje wersji z silnikiem diesla. W przyszłości model ten zostanie natomiast zaproponowany w wersji w 100% elektrycznej.

Efektywność energetyczna

Jednym z głównych celów projektantów PEUGEOT 408 było także zwiększenie efektywności energetycznej. Łączny efekt ich działań w postaci poprawy aerodynamiki, zmniejszenia masy (do 1 396 kg w najlżejszej wersji) i redukcji emisji spalin, umożliwił także znaczne obniżenie średniego zużycia paliwa w tym modelu. Zarówno w wersjach z napędem hybrydowym, jak i spalinowym.

Dostępność od początku 2023 roku

Nowy PEUGEOT 408 trafi do sprzedaży na początku 2023 roku. Jest to model stworzony na rynki światowe. Początkowo będzie produkowany we Francji w zakładzie w Miluzie z przeznaczeniem na rynek europejski. Wkrótce po tym będzie produkowany także w Chengdu w Chinach z przeznaczeniem na tamtejszy rynek.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *