MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Lexus Electrified Sport Concept pokazany w Goodwood

Podczas tegorocznego Goodwood Festival of Speed miała miejsce europejska premiera prototypu Lexus Electrified Sport Concept. Tym modelem marka zaprezentowała swoją wizję elektrycznych samochodów sportowych oraz pokazała, jak może wyglądać jej przyszłość, gdy będzie oferować auta segmentu premium wyłącznie z napędem elektrycznym. O projekcie tym pisaliśmy więcej tutaj.

Lexus Electrified Sport Concept

Lexus Electrified Sport Concept był najważniejszym elementem wystawy Electric Avenue, na której prezentowano bezemisyjne pojazdy. Zwiedzający podziwiali dyskretne stylistyczne nawiązania do bardzo rzadkiego i cenionego Lexusa LFA. Kultowy supersamochód z poprzedniej dekady ceniony był za swój mocny i pięknie brzmiący silnik V10. Lexus Electrified Sport Concept prezentuje możliwości, jakie stylistom i inżynierom daje zastosowanie napędu elektrycznego. Projektanci spodziewają się, że auto będzie przyspieszało od 0 do 100 km/h w nieco powyżej 2 sekund, a możliwość zastosowania baterii ze stałym elektrolitem pozwoli uzyskać zasięg ponad 700 km.

Lexus Electrified Sport Concept

Lexus na wystawie Electric Avenue zaprezentował nie tylko wizję przyszłości, ale też aktualne elektryczne modele – SUV-a RZ 450e oraz miejskiego crossovera UX 300e.

Lexus RZ 450e

RZ 450e miał światową premierę w kwietniu, a jeszcze w tym roku rozpocznie się przyjmowanie zamówień na ten model. Ten ekskluzywny SUV jest też pierwszym zbudowanym od podstaw elektrycznym autem marki. Wykorzystuje specjalnie w tym celu stworzoną platformę e-TNGA, która zapewnia wysoką sztywność nadwozia oraz także nisko położony środek ciężkości. Dzięki temu auto prowadzi się komfortowo, pewnie i daje kierowcy poczucie kontroli. Dzięki dużemu rozstawowi osi kabina jest również bardzo przestronna. Mocna bateria litowo-jonowa jest integralną częścią podwozia i umieszczono ją pod podłogą. Najnowsze technologie cały czas monitorują jej stan, by przez lata utrzymywała wysoką wydajność.

Lexus UX 300e

UX 300e to również elektryczna odmiana miejskiego crossovera. Zaprezentowany w 2020 roku model był pionierem strategii Lexus Electrified. Auto łączy bezemisyjność z najwyższą jakością wykonania i wyrafinowaniem. Napęd elektryczny wykorzystuje baterię litowo-jonową. Umieszczono ją pod podłogą, dzięki czemu utrzymano nisko położony środek ciężkości. Elektryczny silnik wytwarza 204 KM/150 kW, a auto może przejechać do 315 km (w cyklu mieszanym WLTP).

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *