Rajd Estonii: Kajetanowicz i Szczepaniak na 5 miejscu w WRC2

Zakończył się Rajd Estonii, siódma runda Rajdowych Mistrzostw Świata 2022. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak walczyli w deszczowej aurze, która zmieniała trasy w błotnistą przeprawę. Dotychczas Polacy we wszystkich tegorocznych startach stawali na podium i w Estonii postawili na skuteczną jazdę, która pozwoliła im ograniczyć błędy i ryzyko do minimum. Dzięki strategii dopisali do swojego konta solidne punkty za 5 miejsce w kategorii WRC 2.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak – WRC Rajd Estonii 2022

Trwa kampania Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Polacy rozpoczęli sezon od drugiego miejsca w Chorwacji, które powtórzyli również w kolejnej rundzie w Portugalii. Następnie duet LOTOS Rally Team zadebiutował w legendarnym i wyjątkowym Rajdzie Safari, osiągając wielki sukces i wygrywając go w swojej kategorii.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak – Skoda Fabia Rally2 evo – WRC Rajd Estonii 2022

Po powrocie z Afryki nasi reprezentanci wzięli udział w Rajdzie Estonii, określanym mianem świątyni prędkości. Zawody te po raz trzeci rozgrywane były w ramach cyklu WRC i słyną z bardzo szybkich odcinków specjalnych. Tegoroczną edycję dodatkowo urozmaicił deszcz, który pojawiał się na każdym etapie, jeszcze bardziej utrudniając rywalizację. Kajetanowicz i Szczepaniak podeszli do tego wyzwania strategicznie, unikając niepotrzebnych błędów, które w perspektywie sezonu mogłyby zdecydowanie zaszkodzić. Dzięki pewnej i równej jeździe wywożą z Estonii punkty za piąte miejsce w kategorii WRC 2 i pozostają w ścisłej walce o tytuł mistrzowski.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak – Skoda Fabia Rally2 evo – WRC Rajd Estonii 2022
Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team powiedział:

„Jesteśmy na mecie wymagającej edycji Rajdu Estonii i zdobywamy bardzo ważne punkty do klasyfikacji sezonowej. Nie popełniliśmy żadnego poważnego błędu, a na tych trasach chwila nieuwagi może zaprzepaścić cały wysiłek. Na półmetku sezonu jesteśmy wiceliderami naszej kategorii, a walka toczy się dalej. Teraz skupiamy się już na tym, co przed nami. Jako zespół LOTOS Rally Team pracowaliśmy mocno, ale nie wszystko działało. Wiemy, co należy poprawić i na pewno wyciągniemy wnioski. Dziękuję Maćkowi i moim partnerom za wsparcie, a także kibicom tak licznie zgromadzonym przy oesach i tym, którzy trzymali za nas kciuki wirtualnie. Nie ma co ukrywać, ale ostatnio rzadko bywałem w domu, dlatego mocno dziękuję za wyrozumiałość mojej rodzinie. Do Polski wracam zmotywowany i gotowy do dalszej pracy”.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak – Skoda Fabia Rally2 evo – WRC Rajd Estonii 2022

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Rajd Estonii 2022 – nieoficjalna klasyfikacja WRC 2:
  1. Mikkelsen/Eriksen (Norwegia, Škoda Fabia Rally2 evo) 3:05:30,8 s
  2. Suninen/Markkula (Finlandia, Hyundai i20 N Rally2) +25,3 s
  3. Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:03,0 s
  4. Huttunen/Lukka (Finlandia, Ford Fiesta Rally2) +3:27,0 s
  5. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +5:06,9 s
  6. Fernández/Coronado (Chile/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +5:29,2 s
  7. Linnamäe/Drew (Estonia/Wielka Brytania, VW Polo GTI Rally2) +6:02,2 s
  8. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 N Rally2) +10:05,9 s
  9. Zaldivar/Der Ohannesian (Paragwaj/Argentyna, Hyundai i20 N Rally2) +10:22,0 s
  10. Johnston/Kihurani (Stany Zjednoczone, Citroën C3 Rally2) +10:46,9 s

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.