MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

Hyundai IONIQ 6 już w Polsce

Ofensywa samochodów elektrycznych trwa w najlepsze. Hyundai pokazał w Warszawie właśnie swoje najnowsze dziecko – model IONIQ 6. Tym razem jest to sedan, oczywiście – jak wszystkie modele serii IONIQ – wyłącznie elektryczny.

Hyundai IONIQ 6

Samochód zbudowany jest na nowej platformie E-GMP, czyli Electric – Global Modular Platform. Pozwala ona na zamontowanie jednego bądź dwóch silników elektrycznych oraz baterii o maksymalnej pojemności 77,2kWh.  W wariancie z jednym silnikiem i dużą baterią zasięg może wynieść nawet ponad 600 kilometrów. Dodatkowo Hyundai IONIQ 6 dysponuje możliwością ładowania innych urządzeń (Vehicle-to-Load).

Hyundai IONIQ 6

Nadwozie zaprojektowano pod kątem niskich oporów powietrza i udało się osiągnąć współczynnik 0,21. Z kolei rozstaw osi wynoszący prawie 3 metry zapewnia naprawdę komfortowe warunki wszystkim pasażerom. W samochodzie zastosowano także, zgodnie z aktualną tendencją, wiele materiałów naturalnych lub pochodzących z recyklingu.

Hyundai IONIQ 6

Pierwszych dostaw możemy spodziewać się na początku przyszłego roku wtedy też importer – Hyundai Motor Poland – opublikuje aktualny cennik. Nie należy się jednak spodziewać, że będzie tanio, tym bardziej, ze na początku do oferty trafią najlepiej wyposażone i najmocniejsze warianty.

Bartosz Ławski, zdjęcia: Paweł Bielak

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *