MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

Wakacje #vanlife przez cały rok

Na fali rosnącego zainteresowania caravaningiem już teraz, myśląc o zbliżających się wakacjach, warto wziąć pod uwagę przygodę z kamperem. Warszawskie Centrum Caravaningu, wraz z dealerem Volkswagena Grupa Cichy-Zasada Warszawa, zorganizowało pokaz kompaktowych kamperów, które dzięki swej mobilności i komfortowi mogą stanowić idealne rozwiązanie dla aktywnych. Jednym zdaniem – wakacje w stylu #vanlife.

Wakacje #vanlife przez cały rok - Warszawskie Centrum Caravaningu zorganizowało pokaz kampervanów - mniejszych kamperów w standardowych nadwoziach.
Wakacje #vanlife przez cały rok – pokaz campervanów w Warszawskim Centrum Caravaningu

Campervany to świetny wybór dla osób, które szukają niedużego kampera, a jednocześnie zapewniającego wygodę i funkcjonalność. W odróżnieniu od kamperów zintegrowanych, lub półzintegrowanych są dużo mniejsze oraz łatwiejsze w prowadzeniu. Większość z nich ma zabudowane kuchnie i łazienki, dzięki czemu można wypoczywać w każdych warunkach z dala od utartych szlaków, a nawet prowadzić mobilne biuro. Niektóre z nich są wyposażone i w klimatyzację i w ogrzewanie, dzięki czemu można podróżować przez cały rok.

#Vanlife

Wszystkie campervany to domy na kołach, które mogą stać się nawet sposobem na życie, czyli #vanlife. Takim hasztagiem na Instagramie oznaczane są zdjęcia z busami przerobionymi na domy na kołach. Pierwszy raz użył go Foster Huntington, amerykański fotograf i surfer, który w 2011 roku wyprowadził się z Nowego Jorku i przeniósł swoje życie do VW Californii, by podróżować po całych Stanach. Za hasłem #vanlife kryje się i wolność, i minimalizm, ale przede wszystkim styl życia, nie tylko w wakacje. Bo dom jest tam, gdzie go zaparkujesz…

Adria Twin Sports - Wakacje #vanlife przez cały rok

Podczas pokazu w Warszawskim Centrum Caravaningu zaprezentowano:

VW California:

ten kultowy model Volkswagena to idealny wybór dla osób rządnych przygód, które cenią sobie wygodę i łatwość prowadzenia, a California może również funkcjonować jako codzienne auto. Pomimo swoich kompaktowych rozmiarów, VW California oferuje wszystko, co jest potrzebne, aby cieszyć się wygodnymi wakacjami na drodze. W środku znajduje się kuchnia, wygodne łóżko oraz także wiele praktycznych schowków.

VW Grand California:

oferuje więcej przestrzeni i jeszcze więcej wygody: jest o ponad metr szerszy i metr wyższy od VW Calfornii. Oferuje podwójne łóżko, rozkładaną kanapę, a dodatkowo znalazło się miejsce na łazienkę z prysznicem.

Globe-Traveller Falcon

to dwuosobowy campervan polskiej produkcji, zbudowany na bazie VW Craftera. Zwraca uwagę nowoczesnym designem i wysoką jakością wykończenia, a do tego ma napęd na cztery koła. Dzięki podwójnej podłodze i systemowi ogrzewania z powodzeniem zapewnia komfort podróżowania również zimą. Do standardowego wyposażenia należą m.in panele solarne na dachu i dwa potężne akumulatory, dzięki czemu w Falconie można funkcjonować nawet poza zasięgiem.

Burstner Campeo

to stylowy i kompaktowy pojazd niemieckiego producenta z Grupy Hymer, z napędem na wszystkie koła i otwieranym dachem. Oferuje również wiele praktycznych funkcji, takich jak kuchnia z dwoma palnikami, prysznic z toaletą, składane łóżka. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, Burstner Campeo jest idealny dla osób, które chcą łatwo manewrować i parkować w każdym terenie. Wymarzony pojazd dla amatorów kolarstwa.

Adria Twin Sports:

to elegancki i wygodny campervan słoweńskiej produkcji. Oferuje on przestronne wnętrze, w pełni wyposażoną kuchnię, łazienkę z prysznicem oraz automatycznie podnoszone łóżko. Dodatkowe łóżko powstaje po rozłożeniu dachu.

Wavecamper:

polski, kompaktowy, czteroosobowy kamper na bazie popularnego Renault Traffic. Ma rozkładany dach, stylowe wnętrze, kuchnię i nawet toaletę. Dzięki przesuwanym i wyjmowanym kanapom może być rodzinnym vanem, autem dostawczym, ale przede wszystkim: campervanem.

VW ID. BUZZ:

to najnowszy minibus z elektrycznym napędem o zasięgu do 400 kilometrów. Mówi się, że jest następcą kultowego minivana VW T1. Teoretycznie jest to auto dostawcze, ale po zainstalowaniu specjalnej skrzynki EGOE NEST w prosty sposób może stać się samochodem kempingowym z dwuosobowym łóżkiem i kuchnią. Te camperboxy mogą być również instalowane w praktycznie każdym pojeździe typu van albo kombi.

Wszystkie opisane campervany będą dostępne w salonie przy ul. Omulewskiej 27 w Warszawie jeszcze do czwartku (6.04) do godziny 18:00.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *