MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Lexus LM dostępny w Polsce w cenie od…

Lexus rozpoczął przyjmowanie zamówień na model LM w salonach marki w całej Polsce. Samochód, który debiutuje w Europie w segmencie luksusowych minivanów, zaprojektowano od podstaw jako pojazd, w którym komfort podróżowania może równać się z tym z prywatnych odrzutowców. Samochód występuje w dwóch wersjach, które różnią się liczbą foteli oraz wyposażeniem przestrzeni pasażerskiej.

Lexus LM
Lexus LM

LM powstał na platformie GA-K, z której wcześniej korzystały modele NX i RX. Gwarantuje to nisko położony środek ciężkości, wysoką sztywność nadwozia oraz doskonałe zachowanie na drodze. Samochód ma hybrydowy napęd z 2,5-litrowym silnikiem o łącznej mocy 350 KM/184 kW i może rozpędzić się do 190 km/h. Standardem w modelu LM jest inteligentny napęd na cztery koła E-FOUR oraz zawieszenie adaptacyjne o zmiennej charakterystyce tłumienia (AVS).

Lexus LM

LM otrzymał pakiet systemów bezpieczeństwa Lexus Safety System + najnowszej, trzeciej generacji z systemem ochrony przeciwzderzeniowej z funkcją monitorowania kierowcy (PCS) z wykrywaniem pieszych, rowerzystów i motocyklistów, aktywny tempomat działający w pełnym zakresie prędkości, kamerę cofania z panoramicznym widokiem 360 stopni wokół samochodu, asystenta parkowania, system monitorowania martwego pola (BSM), system zapobiegający otwarciu drzwi w razie ryzyka kolizji oraz także system ostrzegania o ruchu poprzecznym z przodu pojazdu (FCTA).

Lexus LM

Lexus LM ma także najnowszy system multimedialny Lexus Link Pro z wbudowaną nawigacją. Kierowca może połączyć telefon bezprzewodowo przy pomocy Apple CarPlay oraz przewodowo za pośrednictwem Android Auto. Samochód dobrze wyciszono m.in. dzięki zastosowaniu akustycznych szyb (przedniej, tylnej i bocznych). Klimatyzację wyposażono w filtr wykorzystujący technologię nanoe X.

Tapicerka wnętrza Lexusa LM dostępna jest w dwóch kolorystykach – Ammonite Sand oraz Black. LM oferuje wybór czterech lakierów – Sonic Quartz, Sonic Titanium, Graphite Black oraz, znanego z flagowej limuzyny LS, Sonic Agate.

Lexus LM
Lexus LM 7-miejscowy

Wersja 7-miejscowa ma regulowane dwa fotele VIP w drugim rzędzie z funkcją masażu, wentylacją, podgrzewaniem oraz z wysuwanymi stolikami. W trzecim rzędzie są trzy miejsca, a fotele można złożyć i powiększyć przestrzeń bagażową. Z przodu i z tyłu pojazdu jest też automatyczna klimatyzacja, dostępne jest gniazdko 220V i elektrycznie sterowane rolety boczne. Kolorowy projektor wyświetla dane na przedniej szybie (HUD).

Lexus LM

W 7-miejscowym LM-ie zastosowano 21-głośnikowy system audio Mark Levinson oraz dodatkowy 14-calowy ekran dla pasażerów w drugim rzędzie siedzeń, do którego mogą podłączyć urządzenie przez złącze HDMI. Z przodu znajduje się bezprzewodowa ładowarka do telefonów. Szyby boczne oraz tylna są przyciemniane, auto ma panoramiczny dach. 7-osobowy LM kosztuje 599 900 zł.

Lexus LM
Lexus LM 4-miejscowy

Lexus LM w wersji 4-miejscowej to samochód o komforcie na niespotykanym poziomie. W drugim rzędzie zamontowano elektrycznie regulowane fotele VIP z rozszerzoną funkcją masażu, wentylacją i podgrzewaniem. Fotele można rozłożyć do pozycji leżącej, są też wysuwane i rozkładane stoliki dla każdego z pasażerów. Zagłówki w fotelach również są podgrzewane. Przestrzeń pasażerska ma przyciemnianą elektrochromatycznie przegrodę wnętrza, która jest opuszczana.

Lexus LM

4-miejscowy LM ma 48-calowy ekran z wyjściem HDMI z możliwością podzielenia obrazu na dwa niezależne widoki, 23-głośnikowy system audio Mark Levinson, bezprzewodową ładowarkę do telefonów w drugim rzędzie siedzeń, schowek z lodówką, gniazdo 220V. Ponadto klimatyzacja automatyczna przestrzeni pasażerskiej ma czujnik IR, który pozwala dobrać idealną temperaturę. Standardem jest także cyfrowy kluczyk. Podobnie jak w wersji 7-miejscowiej boczne i tylne szyby są przyciemniane, jest też dach panoramiczny. Tę wersję wyceniono na 729 900 zł.

Lexus LM

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *