MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Alpine A110 R Le Mans: 100 egzemplarzy na 100 lecie wyścigu

Alpine zaprezentowało limitowaną limitowany model A110 R Le Mans, na słynnym torze Circuit de la Sarthe. A110 R Le Mans to silnik o mocy 300 KM, masa 1082 kg, przyspieszenie 3,9 sekundy (0-100 km/h) i prędkość maksymalna 285 km/h. Ekskluzywne, biało-niebieskie barwy są hołdem dla symbolicznych barw Le Mans. Alpine A110 R w wersji Le Mans upodabnia się też do samochodów startujących w wyścigach długodystansowych. Ma sportowe kubełkowe fotele i „płetwę rekina” z włókna węglowego.

Alpine A110 R Le Mans
Limitowana seria 100 egzemplarzy

Limitowaną serią A110 R Le Mans Alpine pragnie uczcić najbardziej prestiżowy wyścig długodystansowy z okazji stulecia jego istnienia. Marka jest bowiem zaangażowana w wyścigi długodystansowe od lat 60. XX wieku. Wszystko dzięki jej założycielowi Jeanowi Rédélé, W 1978 roku model Alpine A442 wgrał ten słynny wyścig.

Alpine A110 R Le Mans
Alpine A110 R

Oparty na A110 R, limitowany model Le Mans ma komponenty z włókna węglowego na dachu, kołach i także we wnętrzu. Z włókna tego wykonano też fotele kubełkowe Sabelt® Track.  Lekkie podzespoły, zastosowane już w A110 R, przyczyniają się również do jego wysokich osiągów. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 285 km/h.

Alpine A110 R Le Mans

Limitowana seria otrzymuje też oficjalne logo 24-godzinnego wyścigu Le Mans® na przednich spojlerach, progach bocznych i zagłówkach. Kształt toru jest również wygrawerowany laserowo na osłonie przeciwsłonecznej.

Przyszli właściciele A110 R Le Mans dołączą do „Band of Racers” firmy Alpine. Będą mieli wyłączny dostęp do obiektów Alpine Elf Endurance Team w 2024 roku. Dodatkowo także możliwość przejechania okrążenia toru w pełnej specyfikacji przed rozpoczęciem wyścigu.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *