MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Ford Transit Custom wchodzi do sprzedaży

Nowy, opracowany przez Ford Pro model użytkowy Transit Custom wchodzi właśnie na rynek europejski. Kolejna generacja najlepiej sprzedającego się w Europie jednotonowego samochodu dostawczego jest w pełni zintegrowana z cyfrowym środowiskiem oprogramowania i usług Ford Pro. Pomaga ono firmom obniżyć koszty użytkowania, pracować wydajniej i uprościć zarządzanie pojazdami użytkowymi.

Nowa platforma

Inżynierowie Forda opracowali nową platformę, projektowaną od podstaw pod kątem zwiększenia ładowności, ułatwienia dostępu do wnętrza, poprawy komfortu kierowcy i łatwości obsługi, a także zapewnienia doskonałych osiągów i właściwości jezdnych. Zaawansowana konstrukcja umożliwia także zastosowanie wielu wysokowydajnych układów napędowych. Dostępne są napędy hybrydowe typu plug-in i nowy w tym segmencie samochodów napęd na wszystkie koła. Wszystko jednak przy jednoczesnym utrzymaniu dużej przestrzeni ładunkowej.

Nowy Transit Custom, projektowany z uwzględnieniem opinii i oczekiwań klientów, oferuje wiele pionierskich w tym segmencie funkcji i rozwiązań. Pomagają one zwiększać efektywność i dyspozycyjność w ciągu dnia pracy. Zalicza się do nich innowacyjna odchylana kierownica, oszczędzający czas system Delivery Assist, system integracji Ford Pro Upfit, upraszczający konwersje od strony cyfrowej, nowy system bezpieczeństwa Exit Warning oraz poszerzająca pole zastosowań samochodu kabina MultiCab.

Najbardziej wszechstronną gamę pojazdów Transit Custom uzupełni elektryczny model E‑Transit Custom. Znacznie uprości on małym firmom przejście na pojazdy elektryczne.

„Nasz nowy Transit Custom ma wiele do zrobienia – jest najlepiej sprzedającym się vanem w Europie i w zeszłym roku był także najchętniej kupowanym pojazdem w Wielkiej Brytanii. Zrobiliśmy więc wszystko, aby zapewnić naszym klientom kolejny ogromny krok naprzód” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny, Ford Pro, Europe. „Nowa generacja Transita Custom to zupełnie nowa konstrukcja, niezrównane środowisko usług opartych na łączności i także innowacyjne rozwiązania dla użytkowników, które na nowo zdefiniują efektywność firm naszych klientów w erze skomunikowanych pojazdów.”

Diesel oraz hybryda plug-in

Dzięki połączeniu konstrukcji dostosowanej do potrzeb klienta ze środowiskiem cyfrowym Ford Pro, opartym na skomunikowaniu pojazdu z chmurą, nowy Transit Custom wyznacza też nowe trendy w zakresie wymagań, jakie małe i średnie przedsiębiorstwa mogą stawiać przed pojazdami użytkowymi. Przedsiębiorstwa tego segmentu stanowią 99 proc. europejskich firm, a ich wartość szacuje się na 786 miliardów euro.

Modele Transit Custom z silnikami wysokoprężnymi EcoBlue są już w produkcji, a dostawy rozpoczną się w czwartym kwartale 2023 roku. Klienci mogą obecnie zamawiać pełną gamę wersji, w tym również modele z napędem hybrydowym typu plug-in. Będą one dostarczane od wiosny 2024 r., natomiast latem 2024 r. pojawi się w pełni elektryczny E-Transit Custom. 

Większy wybór oszczędnych układów napędowych

Klienci mogą wybrać Transita Customa z najnowszą generacją silników wysokoprężnych Ford EcoBlue. Dostępne są ich wersje o mocach 110 KM, 136 KM, 150 KM lub 170 KM. Mogą one mogą wykazać się oszczędnością paliwa i emisją CO2 niższą o prawie sześć procent w porównaniu z poprzednikiem. Standardem jest sześciobiegowa manualna skrzynia biegów. Opcjonalnie można wybrać nową, zwiększającą wydajność ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów, dzięki której dopuszczalna masa przyczepy sięga 2800 kg. Przekładnia występuje w ofercie z silnikami o mocy 136 KM i 170 KM.

Po raz pierwszy można także zamówić w Transicie Custom napęd na wszystkie koła Intelligent All-Wheel Drive. System inteligentnie rozdziela moment obrotowy między przednią i tylną osią. Odbywa się to za pośrednictwem elektronicznie sterowanego sprzęgła, reagując na utratę przyczepności w czasie krótszym niż 20 milisekund. Jest dostępny w modelach wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów. Właściciele, którym zależy na podniesieniu przyczepności na trudnych drogach, jednak preferują manualną skrzynię biegów. Mogą także wyposażyć pojazd w mechaniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Jest on dostępny w ofercie z silnikami wysokoprężnymi EcoBlue o mocy 136 KM i 150 KM.

Układ napędowy nowego Transita Custom Plug-In Hybrid, łączy 2,5-litrowy silnik benzynowy, pracujący w cyklu Atkinsona i silnik elektryczny z akumulatorem o pojemności (użytkowej) 11,8 kWh. Zapewnia łączną moc maksymalną 232 KM i pozwala na jazdę z zasilaniem w pełni elektrycznym na dystansie do 56 km. Pozwala również na korzystanie z systemu Pro Power Onboard, umożliwiającym zasilanie urządzeń i narzędzi prądem o mocy do 2,3 kW. Nowy układ jest też zbliżony do zespołu napędowego wykorzystanego w Fordzie Kuga Plug-In Hybrid. Kuga to również najlepiej sprzedający się w roku 2021 i 2022 europejski model PHEV. Jest obsługiwany przez kompleksowe rozwiązania Ford Pro Charging do ładowania domowego, publicznego oraz w bazach flot.

Parametry pracy wszystkich układów napędowych można dostosować do różnych wymagań eksploatacyjnych i warunków jazdy. Odbywa się to poprzez wybór odpowiedniego trybu jazdy, m.in. Eco, czy Holowanie, co wpływa na podniesienie efektywności korzystania z Transita Customa.

Wszechstronna gama

W zależności od wymagań związanych z rodzajem przewożonego ładunku, klienci mają do wyboru nadwozia o długości L1 lub L2. Dostępne są także wersje o dopuszczalnej masie całkowitej 2,8, 3,0 lub 3,2 tony:

  • Van
  • Van brygadowy
  • Kombi – dostępny również w wyższej wersji wyposażenia Limited
  • MultiCab

Bogaty jest również wybór dostępnych wersji wyposażenia Transita Customa:

  • Trend, dostępna z każdym z układów napędowych, z bardzo wysokim standardem wyposażenia, m.in. 13-calowym ekranem dotykowym i modemem 5G.Limited, oferująca wyrafinowaną stylistykę nadwozia i kabinę z wykończeniem i wyposażeniem klasy premium
  • Trail, z napędem na wszystkie koła lub mechanicznym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu, które poprawiają parametry trakcyjne samochodu
  • Sport, z wyróżniającym zestawem dodatków nadwozia, 17-calowymi felgami aluminiowymi i wyścigowym pasem na karoserii

Wszechstronna gama nadwozi, wybór wersji o różnej dopuszczalnej masie całkowitej, długości, a także linii wyposażenia, składają się na najszerszą w historii ofertę Transita Custom dla europejskich klientów.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *