MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Koncepcyjny Nissan Hyper Tourer

Nissan zaprezentował model Hyper Tourer – trzeci z serii zaawansowanych elektrycznych samochodów koncepcyjnych przygotowanych w związku z rozpoczynającym się 25 października salonem Japan Mobility Show. Nissan Hyper Tourer zostanie fizycznie pokazany podczas tego wydarzenia.

Nissan Hyper Tourer
Elektryczny minivan

Ten w 100% elektryczny minivan kładzie nacisk na pielęgnowanie i zacieśnianie więzi między ludźmi podczas wspólnej podróży. Koncepcyjny Nissan Hyper Tourer skierowany jest do osób, które doceniają wyjątkowe rzeczy w życiu i cieszą się towarzystwem przyjaciół i współpracowników, bez względu na to, czy podróżują prywatnie, czy służbowo.

Nissan Hyper Tourer

Nissan Hyper Tourer łączy w sobie istotę omotenashi (japońskiej gościnności) z różnymi zaawansowanymi technologiami, w tym także z autonomiczną jazdą. System V2X (Vehicle-to‑Everything) oraz akumulator o dużej pojemności pozwalają na dostarczanie energii elektrycznej do domu, sklepu czy też biura podczas podróży oraz w różnych sytuacjach biznesowych.

Nissan Hyper Tourer
Nadwozie

Wygląd nadwozia, oddający poczucie komfortu, jakiego można zaznać wewnątrz, został osiągnięty dzięki gładkim panelom i ostrym, zdecydowanym liniom podkreślającym tradycyjne japońskie piękno. Imponująca sylwetka modelu harmonijnie współgra też z otoczeniem. Lepsze właściwości aerodynamiczne osiągnięto dzięki ukośnym przetłoczeniom boków przebiegającym od przedniego do tylnego błotnika. Wrażenie płynnej jazdy dodatkowo zapewnia połączenie napędu elektrycznego i jazdy autonomicznej. Biały pas pełni rolę reflektora i charakterystycznej sygnatury świetlnej. Natomiast opony z wzorem kumiko i łagodna, prosta linia nadwozia nadają autu charakter premium.

Nissan Hyper Tourer
Przestronne wnętrze

Przestronne wnętrze udało się osiągnąć dzięki Nissan EV Technology Vision. Łączy ona kompaktowe komponenty i akumulatory ze stałym elektrolitem o wysokiej gęstości energii, które w innowacyjny sposób rozmieszczono w samochodzie. Rezultatem jest bardzo nisko położony środek ciężkości. W połączeniu z zaawansowaną technologią napędu na wszystkie koła e-4ORCE zapewnia on płynne i stabilne przyspieszanie oraz zwalnianie. Konsola i oświetlenie wnętrza ozdobiono tradycyjnymi japońskimi wzorami kumikokoushi. Z kolei płaski panel LED w podłodze wyświetla obrazy rzeki i nieba. Tworzy to relaksującą przestrzeń, w której świat cyfrowy przenika się z naturą.

Nissan Hyper Tourer
Autonomiczna jazda

W pełni autonomiczna jazda pozwala kierowcy skupić się na rozmowie z towarzyszami podróży. Przednie fotele obracają się o 360 stopni, umożliwiając pasażerom siedzącym z przodu i z tyłu prowadzenie rozmów twarzą w twarz. Pasażerowie na tylnych fotelach mogą także korzystać z przenośnego ekranu. Służy on do obsługi centralnego wyświetlacza nawigacji oraz systemu audio z przodu kabiny. Innowacyjny system oparty na sztucznej inteligencji monitoruje wskaźniki biometryczne – w tym fale mózgowe, tętno, oddech i potliwość. Automatycznie dobiera odpowiednią muzykę oraz dostosowuje również oświetlenie do nastroju użytkownika.

Koncepcyjny Nissan Hyper Tourer proponuje zatem nową wizję podróży samochodem. Wg Nissana łączy on komfort znany z luksusowego salonu z wygodą osobowego vana w stylowym i futurystycznym wydaniu.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *