MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Rolls-Royce The Pearl Cullinan – urodzinowy prezent

Rolls-Royce Motor Cars zaprezentował „The Pearl Cullinan” – specjalny samochód na zamówienie syna z okazji 90-tych urodzin jego ojca. Jest to również pierwszy projekt Bespoke zlecony przez Private Office Dubai, które współpracuje z lokalnymi dealerami, aby zapewnić autentyczne doświadczenie Goodwood klientom na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Rolls-Royce The Pearl Cullinan

„Region Bliskiego Wschodu od dawna jest źródłem wielu najbardziej skomplikowanych technicznie, kreatywnie ambitnych zleceń Bespoke, jakie kiedykolwiek zostały podjęte przez Rolls-Royce Motor Cars. „The Pearl Cullinan” stoi na szczycie tych osiągnięć i jest doskonałym przykładem kreatywności i kunsztu marki. Jest to również pierwszy projekt zlecony przez nasze prywatne biuro w Dubaju. To przedstawicielstwo Home of Rolls-Royce w Goodwood dające klientom bezpośredni dostęp do naszych projektantów Bespoke, wraz z pełnym wsparciem lokalnego dealera. Ponieważ samochód ten jest prezentem urodzinowym dla ojca wieloletniego klienta, nadaje to projektowi szczególny wymiar. Stworzenie tak wspaniałego samochodu dla uczczenia tej okazji było przywilejem. „The Pearl Cullinan” ma nie tylko głębokie osobiste znaczenie zarówno dla ojca, jak i syna. Upamiętnia także historię dziedzictwa rodziny. W Rolls-Royce Motor Cars samochody na zamówienie zawsze były tworzone z myślą o głębokich emocjonalnych powiązaniach. Każdy samochód ma więc swoją historię”. – powiedział César Habib, dyrektor regionalny na Bliski Wschód i Afrykę.

Rolls-Royce The Pearl Cullinan

„The Pearl Cullinan” zamówiono na początku 2022 roku. Dyrektor regionalny, César Habib, i główny projektant Michelle Lusby, zostali przedstawieni ojcu w celu poznania jego pasji i historii życia. Spotkania te dostarczyły także cennych spostrzeżeń, które wpłynęły na kierunek projektowania.

Rolls-Royce The Pearl Cullinan
Wykończenie nadwozia Bespoke Pearl Rose

Wykończenie Bespoke Pearl Rose jest inspirowane kolorem najcenniejszej perły właściciela w jego światowej klasy kolekcji. Jest też zarezerwowane wyłącznie dla tego samochodu. Nie będzie więc dostępne dla żadnego innego klienta w przyszłości. Specjaliści ds. lakierów w Goodwood wykorzystali starannie dobrane pigmenty, aby odtworzyć delikatną nutę różu rzadko spotykaną w naturalnych perłach. Co nietypowe, lakier łączy w sobie zarówno efekty metaliczne, jak i perłowe, zapewniając wyjątkową głębię i połysk.

Rolls-Royce The Pearl Cullinan

Dopracowanie wymagało około 30 różnych warstw lakieru, z których każdą nakładano na pełnowymiarowy panel nadwozia. Wstępnie sprawdzono je pod lampami symulującymi światło dzienne w Atelier w Goodwood. Następnie wysłano je do klienta, aby upewnić się, że kolor jest prawidłowy, gdy patrzy się na niego w bliskowschodnim słońcu. Lakier przeszedł również szeroko zakrojone testy techniczne, aby upewnić się, że pozostanie niezmieniony przez ciepło lub promieniowanie UV przez cały okres użytkowania.

Rolls-Royce The Pearl Cullinan

Wykończenie w kolorze Pearl Rose uzupełnia linia, nałożona ręcznie lakierem w kolorze Rose Gold. Pasuje ona do figurki Spirit of Ecstasy pokrytej różowym złotem. Motyw różowego złota rozciąga się również na szyte na miarę nakładki na każdym z czterech progów drzwi.

Wnętrze

We wnętrzu „Perłowego Cullinana” zastosowano dwa różne kolory skóry. Przednie fotele – na których ojciec woli podróżować jako pasażer – wykończono w jego ulubionym kolorze Cashmere Grey. W nawiązaniu do dziedzictwa rodziny, tylne siedzenia wykończono w kolorze Ardent Red. Czerpie on inspirację z koloru materiału, na którym perły są prezentowane klientom, aby jak najlepiej podkreślić ich barwę. W podobnym duchu, fornir z orzecha włoskiego nawiązuje do drewnianych pudełek, w których perły otrzymują klienci przy zakupie.

Haftowane na zamówienie detale obejmują monogramy „RR” wykonane nicią w kolorze Rose Gold na zagłówkach oraz wstawki na tylnych siedzeniach w kolorze Grace White. Inspiracją dla nich były symetryczne wzory muszli ostrygi nachylone pod tym samym kątem 55 stopni, co fornir.

Masa perłowa

„The Pearl Cullinan” charakteryzuje się jednym z najszerszych zastosowań masy perłowej, jakie kiedykolwiek widziano w samochodach Rolls-Royce. Naturalne odmiany tego pięknego materiału stworzyły też możliwości i wyzwania dla projektantów i rzemieślników marki.

Jest to szczególnie widoczne w szczegółowym projekcie stolików piknikowych, zamontowanych z tyłu foteli. Górna powierzchnia posiada skomplikowany, okrągły wzór inspirowany tradycyjnym arabskim wzornictwem. Każdy blat jest inkrustowany 1 351 oddzielnymi kawałkami masy perłowej. Każdą z nich indywidualnie wybrano i umieszczono w otaczającej ją intarsji z orzecha włoskiego i uszczelniono bezbarwnym lakierem. Naturalne różnice w odcieniach i kolorach zarówno masy perłowej, jak i drewna sprawiają, że każdy blat jest unikalnym dziełem sztuki.

Kokpit z orzecha włoskiego zawiera wykwintną inkrustację z masy perłowej inspirowaną tradycyjną sztuką Bliskiego Wschodu. W jego centrum znajduje się arabskie słowo „ojciec”, inkrustowane stalą nierdzewną. Po raz pierwszy dla Rolls-Royce’a, zegar na desce rozdzielczej Bespoke także otoczono masą perłową. Tarcza i wskazówki zegarka są w kolorze różowego złota. Środkową obrotową tarczę również wykończono masą perłową, nadając jej wyczuwalną w dotyku jakość przypominającą klejnot. Nad pasażerami, podsufitka Bespoke Starlight ukazuje niebo tak, jak wyglądało w nocy w miejscu, w którym urodził się ojciec klienta.

Wyjątkowe zlecenie

Michelle Lusby, główna projektantka Bespoke w Private Office Dubai, powiedziała: „Mam ogromny emocjonalny związek z tym projektem Bespoke. Miałam zaszczyt spędzić czas z rodziną zamawiającego. Pozwoliło mi to omówić szczegóły projektu bezpośrednio z nimi i zrozumieć ich prawdziwe znaczenie. Unikalne wykorzystanie masy perłowej było dla nas wielkim wyzwaniem kreatywnym i także technicznym. Obserwowanie, jak stoły piknikowe przechodzą od moich oryginalnych projektów cyfrowych do tych pięknych, szczegółowych dzieł sztuki, było fantastyczne. To naprawdę wyjątkowe zlecenie pod wieloma względami i projekt, do którego aspirujemy jako projektanci Rolls-Royce’a. Emocje inspirują naszą wyobraźnię”.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *