Pagani Huayra Roadster BC

Pagani Automobili przygotowuje się do dostarczenia klientom pierwszych egzemplarzy modelu Huayra Roadster BC. Po zakończeniu we wrześniu 2020 rygorystycznego programu testów, samochód osiągnął czas okrążenia 2:23,081 minut na torze Spa Francorchamps w Belgii. To jest nowy rekord wśród samochodów z homologacją drogową.

Program testów Pagani Huayra Roadster BC był wyjątkowo wymagający. Pokonano ponad 350 000 kilometrów podczas rzeczywistych testów drogowych, z czego ponad 45 000 km przejechano na najbardziej wymagających torach wyścigowych na świecie. Przeprowadzono wiele testów także na stanowiskach testowych i podczas symulacji, aby dostarczyć klientom niezawodny, bezpieczny i ekscytujący samochód. Podczas testów starano się dotrzeć do limitów samochodu i jego podzespołów, aby przetestować pojazd w najtrudniejszych warunkach. Jazdy przeprowadzone na torze Spa Francorchamps we wrześniu, były ostatnimi z serii końcowych testów torowych. Podczas nich samochód wielokrotnie osiągał ekstremalne prędkości. To testy, którym normalnie poddawany byłby tylko samochód wyścigowy. Pod koniec dział badawczo-rozwojowy marki dostrzegł potencjał pojazdu i za zgodą Horacio Paganiego wykonał szybkie okrążenie toru Spa, pomimo wilgotnych warunków.

Andrea Palma, kierowca testowy i rozwojowy Pagani Automobili, powiedział:

Podczas testów od razu zdaliśmy sobie sprawę, że samochód osiągał obiecujące czasy okrążeń. Szybko skonsultowaliśmy się z Horacio na temat szans na kilka szybkich okrążeń pomiarowych. Chociaż warunki pogodowe nie były najlepsze, nawet po dwóch rundach ustanowiliśmy rekord na wilgotnym torze wyścigowym. Samochód pokazał potężny charakter, demonstrując swój potencjał i dodatkowo prowadząc się z imponującą łatwością. Chociaż tor Spa Francorchamps to skomplikowany tor wyścigowy, prowadzenie i przyczepność Roadstera BC przekroczyły wszelkie oczekiwania.”

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *