Wyjątkowy Rolls-Royce Bespoke Wraith Inspired by Earth

Rolls-Royce w ultraluksusowym, dwudrzwiowym modelu Wraith stawia na komfort zarówno kierowcy jak i pasażerów. To model skierowany raczej do klientów, którzy sami prowadzą swój samochód. Specjalny dział firmy pozwala klientom na uwzględnienie ich wizji w produkcji pojazdu. Bespoke Rolls-Royce Inspired by Earth to jeden z najlepszych przykładów przedstawiających inspirację Układem Słonecznym i naszą planetą widzianą z kosmosu.

Rolls-Royce Wraith zamówiony przez Rolls-Royce Abu Dhabi w kolorze Royal Blue, symbolizuje wodę zajmującą 75% powierzchni Ziemi. Ręcznie malowana maska przedstawia widok satelitarny regionu Bliskiego Wschodu.

Ziemia i kosmos jako inspiracja

Inspiracja dla Rolls-Royce’a na zamówienie może pochodzić z dowolnego miejsca – a w przypadku najnowszego dzieła marki – z kosmosu. Projekt „Wraith – Inspired By Earth”, zamówiony przez Rolls-Royce Abu Dhabi, czerpie źródła z całego Układu Słonecznego i naszej planety widzianej z kosmosu.

Rolls-Royce Bespoke Wraith zamówiony niedawno przez dealera Rolls-Royce Abu Dhabi zawiera unikalną, grafikę przedstawiającą Bliski Wschód widziany z kosmosu. Wykonanie grafiki na masce zajęło ponad 100 godzin. Natomiast unikalna, ręcznie malowana linia na boku samochodu przedstawia Słońce i planety Układu Słonecznego. Motyw z kosmosu znajduje kontynuację we wnętrzu dzięki haftom z tyłu, grafice na desce rozdzielczej i podsufitce Bespoke Starlight.

Nadwozie jest w kolorze Royal Blue, co symbolizuje 75% powierzchni Ziemi pokrytej wodą. Jednak najbardziej uderzającą cechą jest grafika na masce, która przedstawia widok satelitarny Bliskiego Wschodu. Skupiona oczywiście na Zjednoczonych Emiratach Arabskich panorama rozciąga się na Morze Czerwone, Morze Arabskie i Zatokę Omańską. Wszystkie detale zostały skrupulatnie ręcznie wykonane, co zajęło ponad 100 godzin pracy. Nadwozie jest wykończone ręcznie malowaną szmaragdowozieloną linią, na której znajduje się Słońce i osiem planet Układu Słonecznego. Ręcznie namalowane są planety: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun.

Wnętrze

Z kolei estetyka wnętrza koncentruje się na powierzchni Ziemi. Siedzenia są wykonane ze skóry mokasynowej, imitującej piaski pustyni Emiratów. Granatowe i kobaltowe akcenty oczywiście przywodzą na myśl rzeki i jeziora, a szmaragdowa zieleń symbolizuje naturę we wszystkich jej formach. Arktyczne białe monogramy „RR” i szwy nawiązują do chmur i przezroczystej wody.

Przestrzeń pomiędzy tylnymi fotelami przedstawia spektakularny widok chmur widzianych z kosmosu odwzorowanych w drobiazgowych haftach przy użyciu technologii Photoflash. Na desce rozdzielczej okleina Piano Milori jest ozdobiona obrazem satelitarnym Bliskiego Wschodu, tak realistycznym, że wydaje się być fotografią, ale w rzeczywistości jest ręcznie wykonana. Dodatkowo, haftowana podsufitka Starlight przedstawia wszystkie planety Układu Słonecznego, z centralnie umieszczonym Słońcem. Inne detale obejmują oczywiście obowiązkowy zegar z okrągłym, metalowym tłem i inkrustacje przedstawiające planety w kolorze srebrnym, ze złotym akcentem Ziemi.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *