Premiera nowego DS 4

DS Automobiles, marka której udział w światowym rynku rośnie pomimo kryzysu związanego z pandemią, przyspiesza swój rozwój dzięki DS 4. Zbudowana na solidnych fundamentach – cenionym know-how i doświadczeniu w elektryfikacji gamy – nowa oferta w segmencie C-Premium stawia na wyrafinowanie i najnowsze rozwiązania konstrukcyjne. Rynkowy debiut DS 4 zaplanowano na czwarty kwartał 2021 roku.

„DS 4 został zaprojektowany z myślą o zdefiniowaniu na nowo koncepcji segmentu C-Premium. Jest skierowany do klientów zainteresowanych dwoma rodzajami nadwozi: aspirującymi do wyższej klasy SUV-ami coupé oraz tradycyjnymi kompaktowymi hatchbackami. Przy dokonywaniu wyborów na każdym etapie jego projektowania kierowaliśmy się ideą zachowania atrakcyjności w obu tych segmentach” – powiedział Marion David, dyrektor ds. produktu DS Automobiles.

Design i rozwiązania zastosowane w modelu koncepcyjnym AERO SPORT LOUNGE

Nowy DS 4 ma nadwozie o niespotykanych proporcjach. Dzięki szerokości 1,83 metra, bardzo dużym kołom o średnicy 20 cali, kompaktowej długości 4,40 metra i wysokości wynoszącej jedynie 1,47 metra jego wymiary robią imponujące wrażenie, zapewniając wyjątkowy wygląd.

Przód samochodu wyróżnia się także nową sygnaturą świetlną. Niezwykle smukłe reflektory wyposażono w system DS MATRIX LED VISION, który jest połączeniem świateł matrycowych i świateł kierunkowych. Ich uzupełnieniem są również światła dzienne składające się z dwóch linii diod LED po obu stronach (łącznie 98 diod LED). Łączą się z osłoną chłodnicy poprzez DS WINGS. Osłona chłodnicy składa się, zależnie od wersji, z dwuczęściowego grilla z progresywnie zwiększającym się diamentowym trójwymiarowym motywem. Wieńcząca ją długa maska dodaje dodatkowo dynamiki sylwetce samochodu, która łączy w sobie płynne kształty i ostre linie. Bok zwraca uwagę mocnymi przetłoczeniami nadwozia i dyskretnymi klamkami drzwi. Stosunek wysokości nadwozia do kół o dużej średnicy (w tym koła z felgami 20” z aerodynamicznymi elementami) jest wzorowany na modelu koncepcyjnym DS AERO SPORT LOUNGE i dodaje samochodowi majestatyczności.

Nisko opadający ku tyłowi dach zakończono mocno nachyloną tylną szybą ozdobioną sitodrukowym metalicznym motywem. Stanowi on zewnętrzny symbol powszechnie docenianego know-how marki. Dzięki temu sylwetka zyskuje zarówno pod względem stylistyki, jak i aerodynamiki. Tylne błotniki o muskularnych kształtach w połączeniu z krągłościami i ostrymi krawędziami nadwozia pozwalają dodatkowo wyeksponować tylne słupki ozdobione czarną, błyszczącą trójkątną wstawką z logo DS Automobiles. Tylne światła tworzą sygnaturę świetlną nowej generacji z wycinanym laserowo progresywnym efektem „łusek”.

W wiodącym modelu gamy – DS 4 – dominuje elegancja, którą samochód zawdzięcza oryginalnej linii zderzaków, subtelnie chromowanym i czarnym akcentom ozdobnym, a także kontrastowemu czarnemu dachowi.

DS 4 Cross

DS 4 CROSS stawia na kojarzący się z SUV-ami wygląd. Nadają mu go wykończone w czarnym matowym kolorze osłony dolnej części zderzaków. Ich uzupełnieniem są czarne błyszczące obramowania szyb, czarna, błyszcząca osłona chłodnicy, oryginalne felgi, relingi dachowe i dach w kolorze nadwozia. DS 4 CROSS może być wyposażony, wyłącznie w opcji, w system Advanced Traction Control. Zwiększa on skuteczność napędu, z trybami do jazdy po szutrze, śniegu i błocie. Dodatkowo samochód posiada system wspomagania zjazdu ze wzniesienia Hill Descent Control.

DS 4 Performance Line

Bardziej dynamiczna wersja DS 4 PERFORMANCE LINE jest oferowana z czarnym wykończeniem nadwozia i pakietem Black. Pakiet obejmuje DS WINGS, listwę między tylnymi światłami, osłonę chłodnicy i obramowania bocznych szyb. Dodatkowo także charakterystyczne czarne felgi i specjalne wykończenie wnętrza.

Czyste, płynne linie we wnętrzu i ręczne wykończenie

DS 4 posiada w pełni cyfrowe, ergonomiczne wnętrze o płynnych liniach z intuicyjnym rozplanowaniem każdego elementu pod względem funkcji i stylu. Płynność obsługi wyposażenia opiera się na innowacyjnych rozwiązaniach mających zapewnić absolutny spokój ducha w kabinie DS 4.

Sztuka podróżowania zyskuje nowy wymiar dzięki nowemu układowi elementów sterowania, podzielonemu na trzy strefy, który ułatwia obsługę samochodu. Zaczerpnięte ze świata zegarków giloszowanie z motywem Clous de Paris wyróżnia i podkreśla kluczowe elementy wnętrza:

– Listwę ozdobną deski rozdzielczej z elementami sterowania klimatyzacją i niewidocznymi nawiewami DS AIR.

– Umieszczone w jednej linii przyciski podnośników szyb i wbudowane w drzwi boczne nawiewy.

– DS SMART TOUCH, 5-calowy ekran dotykowy do obsługi DS IRIS SYSTEM, oraz DS E-TOGGLE, umieszczony na środkowej konsoli kompaktowy przełącznik sterowania pracą automatycznej skrzyni biegów.

Niewidoczne nawiewy

Niewidoczne nawiewy DS AIR są innowacyjnym systemem wentylacji z kompaktowymi, spłaszczonymi dyszami, wyposażonymi w niewidoczne prowadnice powietrza. Wytwarzają strumień powietrza rozdzielony przez specjalną głowicę, która zapewnia optymalne ukierunkowanie nawiewu do góry i na dół. Całość działa jak standardowy, ale wyjątkowo wydajny nawiew. Dzięki spłaszczonemu kształtowi w dyskretny sposób wkomponowują się w wystrój wnętrza, podkreślając stylistyczną czystość linii deski rozdzielczej.

Wnętrze DS 4 ma dwie łączące się strefy: strefę komfortu i strefę interakcji z różnymi interfejsami. Dwukolorowe wykończenie przełączników sterowania podnośnikami szyb pozwala na szybszą lokalizację wzrokową. Dzięki zastosowanym materiałom, takim jak różne rodzaje skóry, Alcantara®, karbon czy drewno oraz nowymi technikom wykończenia, wnętrze DS 4 jest połączeniem wyrafinowania i technologii.

Komfort podróżowania

Nowe rodzaje wykończenia wnętrza wprowadzają użytkowników w nowy wymiar komfortu podróżowania. Fotele, które w wersji skórzanej mogą być wentylowane i wyposażone w funkcję masażu, mają szczególnie starannie dopracowaną budowę. Ich konstrukcję zainspirował kształt muszli. Tworzy ona strefę komfortu nowego rodzaju – złożoną tylko z jednej części, odpowiednio wymodelowaną i pozbawioną cięć. Nowe obicia pokrywają piankowe wypełnienie o wysokiej gęstości, zapewniając najwyższy poziom komfortu. Innowacyjna stylistyka obszernych siedzeń w kształcie muszli stwarza wrażenie bezprecedensowej przestrzeni.

W dwukolorowym wnętrzu, siedzeniom obitym skórą o ziarnistej fakturze w kolorze Szarym Galet, towarzyszą jasne elementy. Starannie je dopracowano, by zapewnić komfort przy ich dotyku. Wykończono je skórą o ziarnistej fakturze lub giloszowaniami z motywem Clous de Paris. W górnej części, tworzącej strefę interaktywną, elementy ozdobne wykonano z ciemnego jesionowego drewna i skóry Nappa w kolorze brązowym Criollo.

Wnętrze Opera

Wnętrze OPERA jest symbolem know-how DS Automobiles. Wyposażono je w siedzenia obite skórą Nappa w kolorze brązowym Criollo z wyrafinowanym motywem bransoletki zegarka. Luksusowe wnętrze uzupełniają ozdobne elementy z ciemnego jesionowego drewna i duże powierzchnie obite skórą Nappa w kolorze brązowym Criollo.

W tym wnętrzu mistrzowie tapicerstwa poszli jeszcze o krok dalej w pokazie możliwości francuskiego know-how. Zastosowali płaskie szwy, w których każde przeszycie zatrzymuje się w połowie grubości skóry. W pełni eksponuje to łagodne krzywizny skóry na płatach drzwi. Elementy z ciemnego jesionowego drewna czy kierownica obita w całości skórą, to jedne z wielu ręcznie wykończonych elementów wnętrza.

Performance Line

Wersja PERFORMANCE LINE dodatkowo podkreśla dynamiczne kształty DS 4. Duże połacie z Alcantary® pokrywają deskę rozdzielczą, wewnętrzne powierzchnie drzwi i całą środkową konsolę. Siedzenia wypełnione pianką wysokiej gęstości są obite tkaniną  w kolorze Basalte z elementami z Alcantary®. Są one ozdobione specjalnym haftem i przeszyciami w złotym i karminowym kolorze. Dolne ramię kierownicy zdobi oryginalny element z karbonu.

Kolorystykę wnętrza podkreśla ambientowe oświetlenie z możliwością personalizacji. Zostało ono stworzone z myślą o eksponowaniu bocznych elementów wnętrza i stworzeniu atmosfery absolutnego spokoju. Nagłośnienie zapewnia system Hi-Fi FOCAL ELECTRA o mocy 690 W z czternastoma głośnikami. Po raz pierwszy w tym segmencie zastosowano akustyczne (dźwiękochłonne) boczne szyby w przednich i tylnych drzwiach.

System oczyszczania powietrza zapewnia aktywną ochronę wnętrza dzięki wewnętrznym filtrom cząstek PM2.5 i zewnętrznym czujnikom wykrywania zanieczyszczeń. Sterowanie dopływem powietrza z zewnątrz zostało zoptymalizowane poprzez dodanie wydajnego systemu filtrowania. System ten w ciągu zaledwie kilku minut oczyści powietrze w kabinie. Ocena jakości powietrza jest wyświetlana na centralnym ekranie.

Wzbogacona oferta technologii pokładowych

Model DS 4 jest zbudowany na zmodernizowanej platformie EMP2, zawierającej 70% nowych lub unikatowych elementów. Będzie dostępny z napędem hybrydowym plug-in już w dniu rynkowego debiutu. Osiąga moc 225 KM i zasięg ponad 50 kilometrów w trybie zeroemisyjnym w cyklu mieszanym wg. WLTP). DS 4 wyróżnia się ponadto pokładowym systemem Infotainment nowej generacji, unikatowymi w segmencie C-Premium systemami wspomagania prowadzenia i innowacyjnym sposobem wyświetlania informacji.

Elektryfikacja E-TENSE

Nowa wersja platformy, jak zawsze modułowa, umożliwia montaż różnego rodzaju silników. Zapewnia też bezpieczeństwo i dynamiczną jazdę. Została opracowania specjalnie dla DS 4. Pozwala na poprawę wielu istotnych parametrów. Zapewnia lepsze osiągi a jednocześnie daje projektantom większą swobodę stylistyczną i możliwość zaprojektowania sylwetki o nietypowych proporcjach.

Konstrukcja samochodu

Konstrukcja nowej platformy umożliwia osiągnięcie zakładanych proporcji bryły i dynamicznych osiągów. Rozmieszczenie kół w stosunku do nadwozia jest nietypowe dla segmentu premium. Pozwoliło zaprojektować atletyczną sylwetkę o doskonałych parametrach, m.in. dzięki nowemu spojlerowi, obniżeniu maski i błotnika oraz podłogi w drugim rzędzie.

Zmniejszenie masy

Nowa wersja platformy EMP2 wykorzystuje nowe części z kompozytów, a także elementy konstrukcyjne tłoczone na gorąco i bardziej kompaktowe podzespoły jak np. blok klimatyzacji. Dzięki temu uzyskano więcej miejsca na schowki. Bagażnik o pojemności sięgającej 430 litrów jest wyposażony w funkcję bezdotykowego dostępu i elektrycznie otwieraną klapę.

Bezpieczeństwo

Nowa wersja platformy EMP2 spełnia również najnowsze, niezwykle surowe normy bezpieczeństwa dotyczące zderzeń oraz jest zgodna z przepisami z zakresu ochrony użytkowników. Jednocześnie masa całej konstrukcji nie zwiększyła się.

Dynamiczne osiągi i parametry akustyczne

Platforma EMP2 zapewnia jeszcze większy komfort psychiczny i dynamiczną jazdę, tak ważne dla DS Automobiles. Zastosowanie technologii łączącej zgrzewanie i klejenie (blisko 34 m kleju i zgrzewów w całej konstrukcji samochodu) oraz nowych układów jezdnego i kierowniczego gwarantują przyjemność jazdy, dzięki optymalnemu odkształceniu nadwozia i wyjątkowemu wyczuciu drogi, które jest zaproszeniem do zajęcia miejsca za sterami.

Napęd hybrydowy plug-in

DS Automobiles jest dwukrotnym mistrzem Formuły E w 2019 i 2020 roku. Jest także jednym z liderów w elektryfikacji samochodów. Nowa generacja platformy EMP2 powstała z myślą o zamontowaniu hybrydowego zespołu napędowego plug-in nowej generacji. Wszystko oczywiście bez pomniejszania przestronności wnętrza i pojemności bagażnika. Wchodzący w jego skład doładowany silnik benzynowy o mocy 180 KM współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 110 KM i automatyczną skrzynią biegów e-EAT8. Łączna moc zespołu wynosi 225 KM. Zasilanie elektryczne zapewnia akumulator trakcyjny o bardziej kompaktowych i pojemniejszych modułach, które zapewniają większą efektywność energetyczną. Umieszczono go za odkształcalną poprzeczną belką. Dzięki temu DS 4 ma zasięg ponad 50 km w trybie zeroemisyjnym (w cyklu mieszanym WLTP).

W ofercie dostępne będą również wersje benzynowe PureTech o mocy 130, 180 i 225 KM. Dostępna także będzie wersja wysokoprężna BlueHDi o mocy 130 KM. Wszystkie będą dostępne wyłącznie z automatyczną, 8-stopniową skrzynią biegów. DS 4 oferuje szeroką gamę szczególnie efektywnych wersji napędzanych różnymi rodzajami silników, wspomaganymi odpowiednimi rozwiązaniami aerodynamicznymi.

Konstrukcja kół zapewniająca wysoką efektywność energetyczną

DS 4 ma koła o średnicy 720 mm z felgami w rozmiarze do 20 cali. Wiodąca wersja w gamie będzie miała felgi 19-calowe. Oferta „Tall&Narrow” została stworzona z myślą o ograniczeniu zakłóceń opływu powietrza i obniżaniu emisji CO2 przy zachowaniu atrakcyjnego designu i komfortu. DS 4 z 19-calowymi felgami będzie dostępny z oponami wielosezonowymi 3PMSF klasy efektywności energetycznej A. Montowane również w wersjach E-TENSE 20-calowe felgi będą także dostępne z oponami tej klasy. Dynamikę auta wzmocniono redukując o 10% masę obręczy (1,5 kg na koło) i wyposażając je w aerodynamiczne wstawki, które zmniejszają zużycie paliwa i emisję CO2.

Technologie zdalnej łączności wkomponowane w kabinę o płynnych liniach i z pełną cyfryzacją

Technologie łączności wykorzystują rozwiązania, które pozwalają kierowcy nie spuszczać drogi z oczu, co bezsprzecznie podnosi bezpieczeństwo jazdy. Wyświetlacz DS EXTENDED HEAD UP DISPLAY proponuje awangardowe doświadczenie i stanowi pierwszy krok w stronę rozszerzonej rzeczywistości. Nowa immersyjna technologia umożliwia wyświetlane informacji niezbędnych do jazdy bezpośrednio „na drodze”. Złudzenie optyczne sprawia, że dane wyświetlają się cztery metry przed przednią szybą, tam gdzie naturalnie pada wzrok kierowcy. Pole ma przekątną 21”, nigdy wcześniej nieoferowaną w tym segmencie. Odnosi się wrażenie, że najważniejsze informacje o prędkości, działaniu systemów wspomagania prowadzenia, nawigacji czy ostrzeżenia, a także o odtwarzanej muzyce wyświetlają się wprost na drodze.

Eksperymentalna technologia, doskonale dostosowana do naszej percepcji za pomocą zmysłów, jest też jednym z elementów kompleksowej oferty. To całkowicie nowy system informacyjno-rozrywkowy z ekranem 10” – SYSTEM DS IRIS. Nowy interfejs działa jak ekran smartfonu – szybko i płynnie reaguje na dotknięcie. Umożliwia też utworzenie spersonalizowanych profili użytkowników dzięki widżetom. Ustawienia i sposób wyświetlania zmienia się automatycznie, gdy tylko dany użytkownik wsiada do samochodu. Możliwość personalizacji oznacza po prostu, że każdy użytkownik może dostosować ustawienia i wybrać funkcje w zależności od swoich potrzeb.

SYSTEMEM DS IRIS SYSTEM można sterować za pomocą poleceń głosowych i gestów. Układ ma wbudowanego osobistego asystenta, który rozpoznaje i wykonuje polecenia głosowe. Całość uzupełniono o unikatowy system wydawania poleceń za pomocą gestów – DS SMART TOUCH – znajdujący się na środkowej konsoli. Jest to ekran, który można obsługiwać ruchami palców. Wystarczy wykonać odpowiedni gest w stronę jednej z ulubionych, wstępnie zapisanych przez użytkownika funkcji. Ekran rozpoznaje również takie gesty jak zoom (powiększenie), zmniejszenie i rozpoznawanie pisma. System wraz mapami aktualizuje się w czasie rzeczywistym w oparciu o dane z chmury, dzięki czemu dysponuje bieżącymi informacjami.

System półautonomicznej jazdy

Oferowany już wcześniej w modelach DS 3 CROSSBACK, DS 7 CROSSBACK oraz DS 9, system jazdy półautonomicznej poziomu 2 – najwyższego aktualnie dopuszczalnego na drogach – został znacząco udoskonalony na potrzeby DS 4. System jest dostępny pod nazwą DS DRIVE ASSIST 2.0.

Regulator dostosowuje prędkość w zależności od natężenia ruchu na drodze, sterując również zatrzymywaniem się i ponownym ruszaniem w korkach. Ponadto system zapewnia precyzyjne ustawienie samochodu na pasie ruchu. W DS 4 regulator prędkości wzbogacono o trzy nowe funkcje: półautomatyczne wyprzedzanie, dostosowywanie prędkości w zakrętach i sygnalizowanie z wyprzedzeniem zalecanej prędkości widocznej na znakach drogowych.

Kierownicę wyposażono w czujnik chwytu, aby stale kontrolować czy kierowca zachowuje czujność. To on jest wciąż odpowiedzialny za prowadzenie samochodu. Nowe czujniki pełnią również inne funkcje, jak monitorowanie martwego pola w dużej odległości (zasięg zwiększony do 75 metrów) oraz ostrzeganie o pojazdach nadjeżdżających z tyłu, pozwalające uniknąć kolizji z przeszkodami znajdującymi się w martwym polu widzenia.

Dynamiczna i bezstresowa jazda

DS Automobiles to również koncepcja dynamicznej i bezstresowej jazdy. W przypadku DS 4 przekłada się na wprost wzorcowe wyczucie nawierzchni drogi. Jedną z mocnych stron DS 4 jest także aktywne zawieszenie DS ACTIVE SCAN SUSPENSION. To unikatowe w tym segmencie samochodów rozwiązanie wykorzystujące kamerę. Jest ona umieszczona u szczytu przedniej szyby i umożliwia wykrywanie z wyprzedzeniem nierówności nawierzchni. Kamera przesyła zbierane informacje do modułu elektronicznego. Dzięki czterem czujnikom wypoziomowania nadwozia i trzem przyspieszeniomierzom system może niezależnie sterować pracą zawieszenia każdego z kół. Na podstawie zebranych informacji może zwiększyć lub zmniejszyć sztywność zawieszenia zależnie od sytuacji. W efekcie zwiększa się komfort jazdy bez względu na stan nawierzchni drogi.

DS Night Vision

Kolejną technologią, która pozwoliła DS Automobiles wyróżnić się na tle konkurencji jest DS NIGHT VISION. System zapewnia lepszą widoczność drogi i zagrożeń, które mogą się na niej pojawić. Podczas jazdy nocą lub w słabym oświetleniu umieszczona w osłonie chłodnicy kamera na podczerwień wykrywa pieszych i zwierzęta na odległość do 200 metrów. Kierowca widzi także potencjalne zagrożenia na drodze na zespole zegarów. Komunikaty ostrzegawcze na DS EXTENDED HEAD-UP DISPLAY informują o zagrożeniach, dając dość czasu na reakcję.

Wykonywanie wszelkich manewrów ułatwia również system obserwacji otoczenia w polu 360°. System składa się z czterech kamer, z czego dwie są wbudowane w boczne lusterka.

Sygnatura świetlna DS

Wraz z wprowadzeniem nowej generacji reflektorów DS MATRIX LED VISION, bardziej wysmukłych i nowoczesnych, technologie Matrix Beam i Dynamic Bending Light połączono w ramach jednego systemu. Tworzą zatem wyróżniającą się, oryginalną konfigurację. Reflektory DS MATRIX LED VISION nadal składają się z trzech modułów LED, które tworzą charakterystyczny układ świateł DS Automobiles:

  • Moduł wewnętrzny jest wykorzystywany jako światła mijania.
  • Środkowy, ruchomy moduł może obracać się o kąt 33,5°. Służy oświetlaniu poboczy drogi i zapewnia kierowcy lepszą widoczność w zakrętach. Jest też swoistym ukłonem w stronę kierunkowych reflektorów DS z 1967 roku.
  • Moduł zewnętrzny Matrix Beam pełni rolę światła drogowego. Podzielono go na piętnaście niezależnych segmentów, które zapalają się lub gasną w zależności od zmieniającej się sytuacji na drodze.

Reflektory te dostosowują się do natężenia ruchu drogowego, kąta skrętu kierownicy, prędkości i także warunków pogodowych zgodnie z pięcioma konfiguracjami: miasto, teren niezabudowany, autostrada, zła pogoda i mgła. Umożliwiają również stałą jazdę na długich światłach bez ryzyka oślepiania kierowców. Dzięki kamerze umieszczonej u szczytu przedniej szyby inteligentne reflektory automatycznie dostosowują wiązkę światła do aktualnych warunków drogowych. Zapewniają one widoczność w zasięgu niemal 300 metrów bez oślepiania.

Oprócz reflektorów DS MATRIX LED VISION, samochód także wyposażono w nowe, rozbudowane światła dzienne złożone z 98 diod LED. Oprócz łatwo rozpoznawalnego, pionowego kształtu światła dzienne wyróżniają się także nową sekwencją powitalną hi-tech.

Ochrona środowiska

95% materiałów zastosowanych w DS 4 nadaje się także do wtórnego wykorzystania, a 85% części – do recyklingu. Aż 30% masy samochodu stanowią materiały odnawialne lub pochodzące z recyklingu, zarówno metale jak i polimery. I tak na przykład niewidoczne części deski rozdzielczej zbudowano w 20% z włókien konopnych. Wśród materiałów pochodzących z recyklingu można wymienić także elementy wykonane z polipropylenu, włókien poliestrowych i elastomerów, montowane od spodu nadwozia w postaci deflektorów, reduktorów hałasu i wsporników.

Siedem kolorów nadwozia

W ofercie dostępnych jest siedem kolorów nadwozia, w tym dwa nowe: ZŁOTY CUIVRÉ i SZARY LAQUÉ, a oprócz nich pozostałe pięć: CRISTAL PEARL, SZARY PLATINIUM, CZERWONY VELVET, BIAŁY PERŁOWY I CZARNY PERLA NERA.

DS 4 jest już obecnie wystawiony we wszystkich DS STORES w Europie, Azji, Ameryce Południowej i również w Afryce. Siedząc wygodnie w fotelu obitym skórą Nappa z motywem bransoletki zegarka, użytkownik może stworzyć własną konfigurację samochodu i obejrzeć ją dzięki systemowi DS VIRTUAL VISION, korzystając z kasku VR.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.