MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Lamborghini Urus – rekord prędkości na lodzie

Automobili Lamborghini po raz pierwszy wzięło udział w Dniach Prędkości na lodzie organizowanych na zamarzniętym jeziorze Bajkał. Lamborghini podjęło ekstremalne wyzwanie, aby za pomocą modelu Urus ustanowić rekord prędkości na dystansie 1000 metrów ze startu zatrzymanego. Lamborghini Urus Super SUV pokonał dystans ze średnią prędkością 114 km/h osiągając imponujące 298 kmh.

Lamborghini Urus - rekord prędkości na lodzie
298 km/h na lodzie

Prowadzony przez ​​Andrey’a Leontyev’a, 18-krotnego rosyjskiego rekordzistę Days of Speed Lamborghini Urus osiągnął rekord. Samochód uzyskał maksymalną prędkość 298 km/h. Udało się to osiągnąć pomimo znacznego ocieplenia temperatury lodu na najgłębszym jeziorze świata. Podczas biegów treningowych Lamborghini Urus osiągnął maksymalną prędkość 302 km/h. Oficjalne dane zarejestrowane przez FIA i RAF (Rosyjską Federację Samochodową) zostaną jednak opublikowane w kwietniu. Lamborghini Urus wykazał się doskonałymi osiągami i wyjątkową stabilnością na lodzie pomimo silnych podmuchów wiatru.

Lamborghini Urus - rekord prędkości na lodzie

Lamborghini Urus jest wyposażony w 4,0-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, o mocy 650 KM przy 6000 obr/min (maksymalne obroty wynoszą 6800 obr/min). Silnik wytwarza maksymalny moment obrotowy 850 Nm przy 2250 obr/min. Przy 162,7 KM / na 1 litr pojemności silnika, Lamborghini Urus ma także jedną z najwyższych mocy w swojej klasie. Jego stosunek masy do mocy wynosi 3,38 kg / KM. Urus przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy, od 0 do 200 km/h w 12,8 sekundy, a przy maksymalnej prędkości 305 km/h jest też jednym z najszybszych dostępnych super SUV-ów.

Tegoroczny festiwal Days of Speed ​​odbył się w dniach 10-13 marca 2021 roku. To oficjalne wydarzenie sportowe ma na celu ustanowienie rekordowych prędkości na lodzie. Impreza oczywiście zorganizowana jest zgodnie z przepisami sportowymi FIA (Federation Internationale de l’Automobile) i RAF (Rosyjskiej Federacji Samochodowej).

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *