Nowy Renault Trafic – Combi i Spaceclass

W ramach światowej prapremiery Renault zaprezentowało dzisiaj nową gamę modelu Trafic do przewozu osób, złożoną z dwóch wersji: Nowego Renault Trafic Combi i Nowego Renault Trafic SpaceClass (nasz test obecnej wersji tutaj)

W tym roku kultowe Renault Trafic, odnoszące liczne sukcesy od trzech generacji, świętuje swoje 40-lecie z ponad 2 milionami egzemplarzy sprzedanych w 50 krajach. To dobra okazja do odnowienia modeli przeznaczonych do przewozu osób – Renault Trafic Combi i SpaceClass. Nadaliśmy im bardziej wyrazisty design i wyposażyliśmy w systemy wspomagania prowadzenia, które podnoszą bezpieczeństwo oraz rozszerzyliśmy gamę silników. Te zmiany zdecydowanie przypisują oba modele do segmentu samochodów osobowych. Wśród wersji przeznaczonych dla samorządów lokalnych i rodzin wielodzietnych, do przewozu VIP-ów czy też dla amatorów wypadów w nieznane każdy znajdzie samochód, który mu odpowiada – mówi Mark Sutcliffe, dyrektor Aliansu ds. samochodów dostawczych

Nowe Renault Trafic Combi jest skierowane do podmiotów zajmujących się przewozem osób (firmy lub samorządy lokalne) oraz dużych rodzin. Spełnia potrzebę przestronności i daje możliwości zmiany aranżacji wnętrza bez rezygnacji z komfortu czy liczby miejsc.

Nowe Renault Trafic SpaceClass wychodzi naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających kierowców i pasażerów poszukujących wszechstronności, przestrzeni i komfortu na najwyższym poziomie. Podmioty specjalizujące się w przewozie VIP-ów i turystów mają do dyspozycji opcję Signature z wnętrzem klasy „biznes” z elegancką skórzaną tapicerką. Natomiast klientów marzących o wypadach w nieznane z pewnością usatysfakcjonuje całkowicie nowa wersja Escapade.

Wyrazista stylistyka i nowy kolor nadwozia Czerwony Carmin

Nowe Renault Trafic Combi i SpaceClass charakteryzują się zmienioną, poziomą pokrywą silnika i pionową osłoną chłodnicy. Sprawiają one że ich sylwetka nabiera wyrazistego, mocnego kształtu. Stylistyka nowych modeli zyskała na finezji i wyrazistości dzięki nowym zderzakom i reflektorom full LED połączonym chromowaną listwą, tworzącym charakterystyczny układ w kształcie litery C (C-Shape). Nowy Trafic Combi i Nowy SpaceClass wyposażono też w elektrycznie składane lusterka boczne, nowe, 17-calowe obręcze kół (z diamentowym połyskiem w przypadku SpaceClass) i bardziej eleganckie kołpaki. Oba modele są dostępne w siedmiu kolorach nadwozia. Dostępny jest także oryginalny, energetyczny kolor Czerwony Carmin, dzięki któremu stylistyka zyskała wyrafinowany, ognisty akcent. Nowy Trafic Combi i Nowy Trafic SpaceClass potrafią dostosować się do różnych potrzeb nabywców.

Wnętrze zaprojektowane na nowo i optymalne wykorzystanie przestrzeni

Całkowicie nowa deska rozdzielcza, podkreślona poziomą listwą ozdobną, która zachodzi aż na płaty drzwi, stwarza wrażenie większej przestronności. We wnętrzu znalazło też miejsce wiele nowych schowków. Nowa gałka dźwigni zmiany biegów i obramowania przełączników klimatyzacji mają chromowane wykończenie. Nowy Trafic SpaceClass wyróżnia się oryginalną deską rozdzielczą w kolorze Szary Météor, który dodaje wnętrzu elegancji.

Nowy Trafic Combi i Nowy Trafic SpaceClass zachowują też tak bardzo cenioną przez klientów pojemność przestrzeni ładunkowej sięgającą 1,8 m³ i wzorcowe możliwości zmiany aranżacji wnętrza, które pomieści nawet 9 osób.

Innowacyjne rozwiązania i technologie mobilne

Na pokładzie pojawia się system multimedialny Renault EASY LINK z nawigacją GPS. Jest kompatybilny z Android Auto i Apple CarPlay. System posiada 8-calowy wyświetlacz i jest dodatkowo wyposażony w indukcyjną ładowarkę do smartfonów.

Nowy Trafic Combi i Nowy SpaceClass dysponują łatwo dostępnymi schowkami o łącznej pojemności 86 litrów, a teraz idą jeszcze dalej dzięki szufladzie Easy Life o pojemności sześciu litrów, która jest zawsze w zasięgu ręki!

Systemy wspomagania prowadzenia ‒ bezpieczeństwo i komfort

Dla zapewnienia użytkownikom całkowitego spokoju ducha i maksimum bezpieczeństwa Nowy Trafic Combi i Nowy Trafic SpaceClass zostały wyposażone w liczne systemy wspomagania prowadzenia najnowszej generacji. Jest wśród nich aktywny regulator prędkości, który umożliwia utrzymywanie stałej, zadanej prędkości, aktywny system wspomagania nagłego hamowania, który ostrzega kierowcę o zagrożeniach i przy braku reakcji hamuje zamiast niego w celu uniknięcia kolizji, oraz system kontroli pasa ruchu, który sygnalizuje niezamierzone przekroczenie ciągłej lub przerywanej linii. Kolejną nowością jest system monitorowania martwego pola, który ułatwia zmianę pasa ruchu. Bezpieczeństwo w kabinie zwiększa również nowa, pojemniejsza, dostosowana do ochrony dwóch pasażerów czołowa poduszka powietrzna.

Silniki wysokoprężne i automatyczna skrzynia biegów EDC

Nowy Trafic Combi i Nowy Trafic SpaceClass wyposażone są w trzy silniki wysokoprężne: nowy, mocniejszy o 5 KM silnik dCi 150 (z mechaniczną skrzynią biegów lub skrzynią automatyczną EDC), nowy silnik dCi 110 (z mechaniczną skrzynią biegów – dostępny tylko w wersji Combi) oraz wciąż dostępny silnik dCi 170 (z automatyczną skrzynią biegów EDC). Dzięki temu gama Nowego Trafica Combi i Nowego Trafica SpaceClass jest dostosowana do różnych sposobów użytkowania przez klientów.

Sześciostopniowa, dwusprzęgłowa, automatyczna skrzynia biegów EDC, dostępna z silnikami dCi 150 i dCi 170, zwiększa komfort i dynamikę jazdy dzięki precyzyjnej i bezzwłocznej zmianie biegów. Technologia Stop&Start zapewnia gamie pełną zgodność z nowymi przepisami normy Euro 6Dfull.

Szczegółowe informacje dotyczące nowej gamy Renault Trafic do przewozu osób, która obejmuje Nowe Renault Trafic Combi i Nowe Renault Trafic SpaceClass, zostaną przedstawione na początku 2021 roku. Debiut rynkowy obu modeli planowany jest na drugą połowę kwietnia 2021 roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *