Znakomity wynik Inter Europol Competition w I rundzie FIA WEC 2021

Inter Europol Competition ma powody do radości. Pierwszą rundę Długodystansowych Mistrzostw Świata (FIA WEC) – wyścig TOTAL 6 Hours of Spa-Francorchamps, zakończył na 5. miejscu. Polski zespół zrobił wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony na słynnym belgijskim torze. Szczególnie udany był start Alexa Brundle’a, który awansował z jedenastego na piąte miejsce. Następnie przez resztę wyścigu Oreca 07 LMP2 z numerem 34 zajmowała miejsca między 5 a 8.

Po wyścigu powiedzieli:

Kuba Śmiechowski: „Jestem bardzo dumny z zespołu, ponieważ popełniliśmy małe błędy w wyścigu, ale nie wpadliśmy w kłopoty. Myślę, że nasza obecność została zauważona i uważam, że jest to wielki krok naprzód dla zespołu”.

Alex Brundle:Ogromne gratulacje dla całego zespołu za wspaniały występ w pierwszym wyścigu WEC. Samochód był wyjątkowo niezawodny, a wszystkie pit-stopy udało się odbyć bez żadnych problemów, co jest dość niewiarygodne dla tak małego zespołu jak nasz. Daje to także niesamowitą nadzieję na resztę sezonu. Oczywiście jeśli chodzi o niezawodność, to jest jeszcze dużo pracy. Jeśli zaś chodzi o wydajność, to wiemy, że nadal musimy pracować, aby idealnie ustawić samochód. Dzisiaj chodziło o osiągnięcie wyniku, a my przekroczyliśmy oczekiwania, co jest najlepszą nagrodą za niesamowitą ciężką pracę całego zespołu ”.

Renger van der Zande: „Od poniedziałku przebyliśmy długą drogę. Rozwiązaliśmy także kilka problemów z samochodem. Ciężko pracowaliśmy też nad ustawieniami. W wyścigu zespół spisał się dobrze i nie popełniliśmy żadnych błędów. Samochód ma potencjał. Straciliśmy czas na tankowanie, ale ten problem nie powinien być zbyt trudny do rozwiązania.”

Sascha Fassbender (menadżer zespołu): „To nasz pierwszy weekend wyścigowy w WEC i musimy się wiele nauczyć. Ale jesteśmy bardzo dumni z dzisiejszego wyniku, który był najlepszym, jaki mogliśmy osiągnąć. Piąta pozycja to także nagroda dla całego zespołu, który ciężko pracował przez ostatnie kilka miesięcy. Ruszamy zatem naprzód i nie możemy się doczekać kolejnej rundy w Portimao”.

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *