MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Alpine A110 Legende GT 2021

Alpine prezentuje przeznaczoną na rynek europejski limitowaną serię 300 egzemplarzy A110 LEGENDE GT 2021. Oparta na wersji Legend edycja Alpine A110 LEGENDE GT 2021 jest kolejną interpretacją coupé GT, z silnikiem o mocy 292 KM z modelu A110S. Wersja ta stanowi połączenie komfortu i wysokich osiągów.

Po sukcesie wprowadzonego na rynek w 2020 roku A110 LEGENDE GT na rynek wchodzi edycja LÉGENDE GT 2021. Zwraca uwagę nowymi, wyróżniającymi ją akcentami stylistycznymi i bogatą ofertą wyposażenia, która jest zgodna z oczekiwaniami najbardziej wymagających klientów. Parametry techniczne samochodu podkreślają sportowy charakter Alpine A110, napędzanego silnikiem o mocy 292 KM montowanym w modelu A110S. Oprócz nowej koncepcji stylistycznej, nowa edycja Alpine charakteryzuje się unikatowym połączeniem silnika i układu jezdnego.

Dwie kombinacje stylistyczne:

•Nowoczesność i techniczne zaawansowanie.

Matowy kolor nadwozia Srebrny Mercure i komfortowe fotele kubełkowe Sabelt pokryte skórzaną tapicerką w czarnym kolorze z szarymi przeszyciami nadają Alpine A110 LEGENDE GT 2021 sportowy styl.

Alpine A110 Legende GT 2021

•Elegancja i wyrafinowanie.

Nadwozie w kolorze Niebieska Otchłań (Bleu Abysse) oraz ekskluzywna, skórzana tapicerka foteli Sabelt w kolorze bursztynowym nadają autu charakter typowy dla modeli GT.

Alpine A110 Legende GT 2021

Oprócz premierowego, matowego koloru nadwozia Srebrny Mercure, Alpine A110 LEGENDE GT 2021 jest również dostępne w oferowanym już wcześniej w tej gamie kolorze Niebieska Otchłań (Bleu Abysse). Jasnozłote oznaczenia Alpine i diamentowane obręcze kół Grand Prix 18”, ze złotymi zaciskami hamulców kontrastują także z oboma kolorami nadwozia. Finalnym akcentem są też półprzezroczyste tylne światła LED, które odróżniają A110 LÉGENDE GT 2021 od innych wersji A110.

Alpine A110 Legende GT 2021

Komfortowe fotele Sabelt z regulacją sześciu parametrów są dostępne w dwóch wersjach, ze skórzaną tapicerką w kolorze bursztynowym lub czarnym. Panele w tym samym kolorze pojawiają się również na płatach drzwi. Brązowym lub szarym przeszyciom obić towarzyszy też dopasowany kolorystycznie znacznik środkowego położenia kierownicy. Wśród innych wyróżników tej edycji uwagę zwracają takie elementy, jak podsufitka dachowa z mikrofibry Dinamica, błyszczące karbonowe wstawki z miedzianym splotem na środkowej konsoli, osłona deski rozdzielczej czy też nawiewy powietrza. Przyjazną, utrzymaną w duchu GT atmosferę wnętrza A110 LÉGENDE GT 2021 uzupełniają również dywaniki podłogowe i aluminiowy podnóżek pasażera. Umieszczona u podstawy środkowej konsoli numerowana tabliczka dodatkowo podkreśla ekskluzywny charakter auta.

Parametry techniczne

Oprócz eleganckiej stylistyki nadwozia i ekskluzywnego wnętrza, A110 LÉGENDE GT 2021 wyróżnia się także unikatowym połączeniem silnika i układu jezdnego. W tej edycji, bazującej na wersji Legend, wykorzystano też elementy dotąd dostępne wyłącznie w A110S. Zastosowano ten sam silnik o mocy 292 KM, sportowy układ wydechowy oraz bardzo wydajny układ hamulcowy. Wszystko to sprawia że Alpine uzyskuje doskonałą równowagę między komfortem a wysokimi osiągami. Samochód posiada lekką konstrukcję aluminiową, umieszczony centralnie silnik i zawieszenie z podwójnymi wahaczami (z przodu i z tyłu).

Alpine A110 Legende GT 2021

Turbodoładowany silnik o pojemności 1,8 litra posiada moc 292 KM i 320 Nm momentu obrotowego. Moment maksymalny jest dostępny w zakresie od 2 000 do 6 400 obr/min. Niewielka masa i dwusprzęgłowa skrzynia biegów pozwalają A110 LÉGENDE GT 2021 przyspieszać od 0 do 100 km/h w 4,4 sekundy. Samochód rozwija maksymalną prędkość 250 km/h. Oprócz specyficznych dla tej limitowanej edycji elementów wykończenia, samochód wyróżnia się także bogatym wyposażeniem standardowym. Obejmuje ono przednie i tylne czujniki parkowania, kamerę cofania oraz także system audio Focal.

Dla podkreślenia unikatowego charakteru Alpine A110 LEGENDE GT 2021, edycja będzie ograniczona do 300 numerowanych egzemplarzy. Będą one przeznaczone wyłącznie na rynek europejski. Samochód będzie dostępny do zamawiania za pośrednictwem aplikacji Alpine.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *