MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Maserati Grecale – premiera

Maserati pokazało długo oczekiwany nowy model małego SUVa – Grecale, którego marka opisuje jako „Wyjątkowy na co dzień”. Maserati Grecale zachowuje według producenta właściwą równowagę między wszechstronnością, elegancją, wydajnością i innowacją, gwarantując jednocześnie wydajność, komfort i bezpieczeństwo. Te cechy łączą się z możliwościami terenowymi i przyjemnością z jazdy. Samochód opracowano w Maserati Innovation Lab w Modenie, produkowany będzie w zakładzie w Cassino.

Maserati Grecale
Napęd benzynowy oraz elektryczny

Dostępna będzie szeroka gama silników. Spalinowy, hybrydowy, a za rok Grecale będzie także pierwszym w pełni elektrycznym SUV-em w historii Maserati. W momencie wprowadzenia na rynek będą dostępne trzy wersje: GT, napędzana czterocylindrowym silnikiem z miękką hybrydą o mocy 300 KM; Modena, z czterocylindrowym silnikiem z miękką hybrydą o mocy 330 KM; oraz potężny Trofeo, wyposażony w wysokiej mocy silnik benzynowy V6 o pojemności 3,0 l i mocy 530 KM oparty na silniku Nettuno z modelu MC20. W momencie premiery Grecale będzie również dostępny w limitowanej, ekskluzywnej wersji Launch Edition. Uzupełnieniem oferty jest również Maserati Grecale Folgore, w 100% elektryczna wersja oparta na technologii 400V, z baterią o pojemności 105 kWh.

Maserati Grecale
3.8 sekundy do setki w najmocniejszej wersji

Nowy SUV Maserati wyróżnia się przestronnością i komfortem, szczycąc się zestawem „najlepszych w swojej klasie” funkcji. Jest według producenta „najlepszy w swojej klasie” pod względem przestrzeni wewnętrznej, właściwości jezdnych, prowadzenia, przyspieszenia (0-100 km/h w 3,8 sekundy w wersji Trofeo), prędkości maksymalnej (285 km/h – ponownie w Trofeo). Maserati szczyci się też doskonałą jakością dźwięku oraz szerokim zastosowaniem szlachetnych materiałów, takich jak drewno, włókno węglowe i skóra.

Maserati Grecale

Ważnym czynnikiem są też jego wymiary. W wersji GT Grecale ma długość 4846 mm, rozstaw osi 2901 mm, wysokość 1670 mm, szerokość 2163 mm (wraz z lusterkami). Rozstaw kół tylnych wynosi aż 1948 mm (a jest jeszcze większy w wersji Trofeo).

Maserati Grecale
Design

Design modelu Grecale obejmuje także nową stylistykę Maserati, która wyróżnia każdy nowy model począwszy od MC20. Z przodu mamy niską i imponującą maskownicę. Z profilu projekt wyróżnia się kontrastem między czystością a techniką. Płynne przejście krawędzi z technicznymi elementami podkreśla zastosowanie włókna węglowego. Tylne światła w kształcie bumerangu są inspirowane modelem Giugiaro 3200 GT. Pasują do linii w kształcie trapezu, także dzięki liniom coupé kabiny i jej wykończeniu jak w samochodzie sportowym.

Maserati Grecale
Wnętrze i ekrany

We wnętrzu wyróżnia się tradycyjny zegarek Maserati na środku deski. Po raz pierwszy jest on jednak dostępny w wersji cyfrowej, a dzięki sterowaniu głosowemu zmienia się w asystenta. We wnętrzu wszystkim sterujemy dotykowo, z ekstremalną estetyczną czystością. Wszystkie elementy obsługi samochodu kontrolowane są za pośrednictwem wyświetlaczy. Duży ekran centralny o przekątnej 12,3”, największy, jaki kiedykolwiek zastosowano w Maserati, wraz z drugim wyświetlaczem o przekątnej 8,8” do sterowania dodatkowymi funkcjami i trzeci dla pasażerów na tylnych siedzeniach. Będzie także dostępny wyświetlacz Head-up, jako dodatkowa opcja.

Maserati Grecale

Samochód zarządzany jest przez system multimedialny Maserati Intelligent Assistant (MIA), nowoczesny system informacyjno-rozrywkowy oraz Maserati Connect. Dźwięk w samochodzie, poza układem wydechowym silnika, zapewnia też system dźwiękowy Sonus faber 3D. System Sonus faber – standardowo na poziomie Premium – obejmuje 14 głośników lub 21 głośników na zamówienie w wersji High Premium.

Każda podróż łączy dynamiczny komfort i wrażenia z jazdy, dzięki nowemu systemowi Maserati Vehicle Dynamic Control Module (VDCM). System zapewnia następujące tryby jazdy: KOMFORT, GT, SPORT, CORSA (tylko w wersji Trofeo) oraz OFF-ROAD.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *