MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy McLaren 750S

McLaren przedstawił następcę modelu 720S, oznaczonego symbolem 750S. Nowy 750S jest najlżejszym i najmocniejszym seryjnie produkowanym McLarenem, ze stosunkiem mocy do masy 587KM na tonę. 750S jest lżejszy od 720S o 30 kg (DIN), a w stanie suchym waży zaledwie 1 277 kg. Kompozytowy składany dach  Retractable Hard Top (RHT) sprawia, że Spider jest tylko 49 kg cięższy od coupé.

McLaren 750S

Podwójnie turbodoładowany, 4,0-litrowy silnik benzynowy V8 wytwarza teraz 750KM i 800Nm. Daje to przyspieszenie 0-100km/h w 2,8 sekundy; 0-200km/h w 7,2 sekundy (Spider 7,3 sekundy). Nowa funkcja McLaren Control Launcher (MCL) pozwala także kierowcy zapisać ulubioną kombinację ustawień aerodynamiki, prowadzenia, układu napędowego i skrzyni biegów. Może on powrócić do niej za pomocą jednego przycisku. Także za pomocą jednego przycisku działa nowy system podnoszenia pojazdu – podnosi przód samochodu w zaledwie cztery sekundy, to mniej niż połowa czasu poprzednika i szybciej niż jakikolwiek inny McLaren.  Wnętrze o wysokim standardzie zawiera superlekkie fotele wyścigowe z włókna węglowego oraz nowy system audio Bowers & Wilkins.

Model 750S jest już dostępny do zamawiania u dealerów marki McLaren.

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *