MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

BMW Concept Skytop

Wraz z projektem studyjnym BMW Concept Skytop koncern BMW Group po raz kolejny wprowadza elegancki i jedyny w swoim rodzaju pojazd na tegoroczny Concorso d’Eleganza Villa d’Este, corocznym konkurs piękności zabytkowych samochodów i motocykli odbywający się nad brzegiem jeziorem Como. Dwuosobowy kabriolet wygląda jak starannie wymodelowana rzeźba: sportowa i elegancka, która uzupełnia jego atletyczną i muskularną postawę. Wnętrze i wygląd zewnętrzny samochodu koncepcyjnego lśnią ciepłymi monochromatycznymi kolorami i łączą ekskluzywne materiały z tradycyjnym rzemiosłem.

BMW Concept Skytop

„BMW Concept Skytop prezentuje unikalną i egzotyczną stylistykę zgodną z tradycjami Concorso d’Eleganza Villa d’Este” – mówi Adrian van Hooydonk, szef BMW Group Design. „Oferuje połączenie dynamiki jazdy i elegancji na najwyższym poziomie porównywalne z historycznymi przodkami, takimi jak BMW Z8 czy BMW 503”.

BMW Concept Skytop

Sportowe proporcje, organiczna karoseria.

Wyrazisty wygląd zewnętrzny BMW Concept Skytop ma budzić apetyt na podróżowanie. Napięte i muskularnie ukształtowane powierzchnie podzielone są kilkoma precyzyjnymi liniami, które przenoszą wizualny ciężar karoserii do tyłu. Lotki dyskretnie zintegrowane są z górną częścią drzwi zastępując konwencjonalne klamki. Wyjątkowy wygląd samochodu to również zasługa obręczy kół ze stopów lekkich z filigranowymi lamelkami.

Z perspektywy lotu ptaka, w oczy rzuca się maska w kształcie strzały, typowa dla BMW stylistyka przodu rekina z podświetlaną atrapą chłodnicy i zwężający się tył. Nawiązania do legendarnego roadstera BMW Z8 nie są tu przypadkowe. Szczególną uwagę zwraca mostek biegnący od maski przez wnętrze aż po aluminiową listwę na tylnej klapie podkreślający dynamiczny design.

BMW Concept Skytop

Stylistyka reflektorów harmonijnie integruje bardzo złożone detale z ogólną koncepcją pojazdu. Ich elementy LED umieszczono na frezowanych aluminiowych nośnikach, które opracowano specjalnie dla BMW Concept Skytop. Bazują one na najbardziej płaskiej technologii oraz konstrukcji dostępnej obecnie w reflektorach samochodowych. Klarowna i purystyczna stylistyka umożliwia także rozmieszczenie wszystkich funkcji oświetlenia w jednym elemencie. Całość uzupełniają też równie płaskie lampy tylne.

BMW Concept Skytop

Obity skórą drążek umieszczony za dwoma fotelami BMW Concept Skytop, łączy się z bocznymi płetwami na słupkach B i całkowicie wysuwaną tylną szybą. Dwa zdejmowane panele dachowe, również obite skórą, można schować w specjalnym przedziale w bagażniku.

BMW Concept Skytop

Kolorystyka tworzy harmonijne przejście z wnętrza na zewnątrz zarówno przy otwartym, jak i zamkniętym dachu. W tylnej części czerwonawo-brązowy odcień dachu płynnie przechodzi w stonowany srebrny lakier karoserii z efektem chromowanego cieniowania. Kunsztowny gradient barw stworzony został przez doświadczonego mistrza malarza lakierniczego z fabryki BMW Group w Dingolfing.

Wnętrze wykończone skórą w stylu brougue.

Skórzane fotele we wnętrzu wyposażono w akcenty w stylu brogue. Czerwonawo-brązowy odcień powierzchni tworzy jednolitą kolorystykę, która nadaje całemu wnętrzu poczucie luksusu oraz także przestronności. Ogólne wrażenie dopełniają także kryształowe aplikacje umiejętnie osadzone w kokpicie. Powierzchnie wewnętrzne BMW Concept Skytop wykonano w cieszącym się długimi tradycjami warsztacie rymarskim BMW Group w Dingolfing.

Także silnik ma podobieństwo z BMW Z8. Podobnie jak legendarny roadster, BMW Concept Skytop również napędza najmocniejszy silnik V8 z oferty BMW.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *