Nowa Kia Sportage – pierwsze zdjęcia Sportage piątej generacji

Kia zaprezentowała pierwsze zdjęcia nowego Sportage – najpopularniejszego SUV-a marki. To będzie już piąta generacja modelu Sportage. Nowa Kia Sportage, która będzie zaprezentowana w Korei w lipcu, jest bardzo starannie wykonana. Ma według marki stanowić nowy wzorzec SUV-a w segmencie. Oferuje atrakcyjny design oraz przestronne i także zaawansowane technologicznie wnętrze. Dodatkowo posiada nowoczesną łączność ze światem zewnętrznym oraz także bardzo wydajne układy napędowe. We wrześniu 2021 roku, po raz pierwszy w 28-letniej historii Sportage, Kia Europe zaprezentuje też wersję przeznaczoną wyłącznie na rynki europejskie.

Nowa filozofia projektowania marki Kia „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”, ciesząca się uznaniem wśród designerów, leży u podstaw designu nowego Sportage. Ma ona także wpływ na jego każdy detal. Pierwsze zdjęcia pokazują także nowatorski styl popularnego SUV-a. Czerpie on inspirację z doskonałości i prostoty natury, i łączy je z nową filozofią projektowania marki Kia.

Nowa Kia Sportage - pierwsze zdjęcia Sportage piątej generacji
Muskularne nadwozie i innowacyjne wnętrze

Nowy Sportage ma muskularne nadwozie i wyrafinowaną sylwetkę. Uwagę zwracają wyraźnie zaznaczone przetłoczenia, które zdają się marszczyć na powierzchni blachy. Z przodu dominuje czarna osłona chłodnicy, która wypełnia całą szerokość auta. Z tyłu linia nadkoli delikatnie opada ku tyłowi i płynnie przechodzi w smukłe światła do jazdy dziennej. Otaczają one nowe logo marki i napis Sportage.

Szkic projektu wnętrza przedstawia kabinę, która jest zorientowana na kierowcę. Ma ona również śmiały charakter oraz jest wykonana z miękkich materiałów wysokiej jakości i oferuje innowacyjne technologie. Uwagę natychmiast przykuwa też pięknie ukształtowany zakrzywiony wyświetlacz.

Nowa Kia Sportage - pierwsze zdjęcia Sportage piątej generacji

„Design nowej Kia Sportage – czerpiąc inspirację z natury, która spotyka się z nowoczesnością – rzuca też wyzwanie dotychczasowym normom w stylistyce samochodów. Jednocześnie dynamiczne i nowoczesne nadwozie także idealnie współgra z pięknymi detalami w zaawansowanym technologicznie wnętrzu.” – mówi Karim Habib, wiceprezes i dyrektor Global Design Center. „Tworząc nowego Sportage nie chcieliśmy też zrobić wyłącznie kroku do przodu. Naszą ambicją było także przejście na zupełnie inny poziom designu w segmencie SUV-ów” – dodaje.

Więcej szczegółów technicznych na temat nowego Sportage zostanie opublikowane w nadchodzących tygodniach.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *