Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak na drugim miejscu w WRC 3

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli piąte podium w swoim szóstym starcie w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2021! Drugie miejsce w Rajdzie Hiszpanii (kategoria WRC 3)*, a także wygrana na dodatkowo punktowanym Power Stage pozwala załodze LOTOS Rally Team na objęcie prowadzenia w tabeli punktowej. Dopingowani przez tłumy fanów Polacy pokazali świetne i stabilne tempo, kończąc aż trzynaście odcinków specjalnych na podium!

Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak na drugim miejscu w WRC 3
Emocje na sam koniec

Końcówka Rajdu Hiszpanii dostarczyła wielu emocji. Przed finałowym, dodatkowo punktowanym odcinkiem (Power Stage) zaczął padać deszcz, w znacznym stopniu zmieniając warunki na trasie. Próba wymagała utrzymania nerwów na wodzy, by uniknąć błędów, które mogły skutkować nawet wypadnięciem z drogi. Kajetanowicz i Szczepaniak wykorzystali jednak swoje doświadczenie i pokazując klasę wygrali odcinek aż o 8 sekund. Była to największa przewaga uzyskana na pojedynczym odcinku tego rajdu, co pokazuje jednocześnie, jak zacięta była rywalizacja.

Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak na drugim miejscu w WRC 3
Prowadzenie w rocznej klasyfikacji WRC 3

Załoga LOTOS Rally Team dopisała do swojego konta aż 23 punkty, które pozwoliły jej na objęcie prowadzenia w klasyfikacji sezonowej WRC 3. Wszystko wyjaśni się już w dniach 18-21 listopada podczas Rajdu Monza, który zakończy zmagania.

– To dotychczas nasz najlepszy sezon w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Włożyliśmy w ten start bardzo dużo wysiłku i to zaprocentowało piątym podium w sezonie. Jestem zmęczony, ale szczęśliwy, bo to drugie miejsce i wygrany Power Stage przesuwa nas na pozycję liderów w naszej kategorii. By osiągnąć to, do czego w tym sezonie dążymy, musimy pracować jeszcze ciężej. Finał rozegra się na Monzy, gdzie ponownie także damy z siebie wszystko. Dziękuję całemu zespołowi LOTOS Rally Team – jak zawsze spisaliście się świetnie! Dziękuję kibicom, tym którzy byli tutaj z nami i tym, którzy dopingowali nas z Polski. Z takim dopingiem czuję, że mogę wszystko. Dziękuję naszym partnerom za wsparcie, jestem dumny, że wspólnie możemy wygrywać z najlepszymi. Oczywiście dziękuję też mojej wspaniałej rodzinie – kocham Was! – mówi Kajetan Kajetanowicz, reprezentant LOTOS Rally Team.

Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak na drugim miejscu w WRC 3

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Rajd Hiszpanii 2021, nieoficjalna klasyfikacja WRC 3:
  1. Lindholm/Hämäläinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) 2:44:31,9 s
  2. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +28,5 s
  3. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 Rally2) +2:57,1 s
  4. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +3:14,1 s
  5. Kremer/Kremer (Niemcy, Citroën C3 Rally2) +7:50,9 s
  6. Zaldivar/del Barrio (Paragwaj/Hiszpania, Škoda Fabia Rally2 evo) +9:04,9 s
  7. Miele/Beltrame (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +9:51,8 s
  8. Simpson/Gibson (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +10:00,4 s
  9. Perez/McElhinney (Wielka Brytania/Irlandia, Ford Fiesta Rally2) +11:20,8 s
  10. Heikkilä/Luhtinen (Finlandia, Škoda Fabia Rally2 evo) +57:22,7 s

* wyniki pozostają nieoficjalne do momentu publikacji klasyfikacji końcowej rajdu

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *