Rajd Barbórka 2021: przewaga Kajetanowicza po OS1

Rozpoczęło się wielkie święto polskiego motorsportu – 59. Rajd Barbórka. Na starcie wśród tłumów kibiców zameldował się tegoroczny wicemistrz świata, Kajetan Kajetanowicz. Razem z Maciejem Szczepaniakiem 7-krotny zwycięzca Barbórki uzyskał najlepszy czas na otwierającym zmagania OS SZNAJDER Batterien Pruszków. Na zaledwie 3,6-kilometrowym odcinku Kajto wypracował przewagę aż 8,4s nad załogą Marczyk/Gospodarczyk.

Rajd Barbórka 2021 - Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, Skoda Fabia Rally2 evo
Rajd Barbórka 2021 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, Skoda Fabia Rally2 evo

Na piątkowy wieczór organizatorzy zaplanowali ceremonię startu oraz pierwszy, także dość nietypowy odcinek specjalny, który rozgrywany był częściowo na dachu galerii handlowej. Mimo niskich temperatur kibice nie zawiedli i jak co roku stworzyli piękną atmosferę towarzyszącą temu kultowemu rajdowi. Od początku świetnie prezentuje się duet LOTOS Rally Team, który zwyciężył pierwszą próbę i objął prowadzenie w rajdzie. Przed jutrzejszymi odcinkami przewaga Kajetanowicza i Szczepaniaka wynosi 8,4 s.

Ponad sto załóg rywalizujących w Rajdzie Barbórka powróci na odcinki już jutro. Sobota to dwa przejazdy odcinków Tor Słomczyn (3,85 km) oraz Tor Służewiec (5,38 km), po których zawodnicy zjadą na serwis na Bemowie. Tam odbędzie się również kończąca rajd próba Autodrom Bemowo Duet (1,78 km). O 17:30 rozpocznie się z kolei też najbardziej kultowy odcinek w Polsce, Kryterium Karowa, która liczyć sobie będzie 2,10 km.

Rajd Barbórka 2021 - Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, Skoda Fabia Rally2 evo
Rajd Barbórka 2021 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, Skoda Fabia Rally2 evo

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Rajd Barbórka 2021 – wyniki po OSS 1:
  1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Skoda Fabia Rally2) 2:53,68 s
  2. Marczyk/Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2) +8,40 s
  3. Chuchała/Rozwadowski (Skoda Fabia Rally2) +9,89 s
  4. Szeja/Szeja (Hyundai i20 Rally2) +12,18 s
  5. Ratajczyk/Szcześniak (Skoda Fabia Rally2) +13,06 s
  6. Lubiak/Dachowski (Skoda Fabia Rally2) +13,68 s
  7. Byśkiniewicz/Jędraszek (Hyundai i20 Rally2) +13,87 s
  8. Felix/Mroszczyk (Mitsubishi Lancer) +13,96 s
  9. Sobczak/Marczewski (Porsche 911 GTR) +15,85 s
  10. Chwietczuk/Siatkowski (Skoda Fabia Rally2) +18,10 s

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *