MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowa Skoda Kodiaq

Skoda umiejętnie podtrzymywała zainteresowanie nowym modelem Kodiaqa, publikując a to rendery, a to zdjęcia wnętrza itd. Teraz wiemy już wszystko – Nowa Skoda Kodiaq miała premierę, żadnych tajemnic więc już nie ma.

Nowa Skoda Kodiaq
Druga generacja

Druga generacja popularnego SUV-a będzie dostępna ze znanymi już jednostkami napędowymi, benzynowymi i wysokoprężnymi. Pogłoski o uśmierceniu silników dieslowskich okazały się nieprawdziwe. Po raz pierwszy Kodiaq będzie dostępny także jako hybryda plug-in o mocy 204 KM i zasięgu na prądzie do 100 km. W wyposażeniu znajdą się także matrycowe światła LED, a wewnątrz centralny ekran o przekątnej 13 cali. Dodatkowo dźwignię zmiany biegów przeniesiono na kolumnę kierownicy, co całkowicie uwolniło miejsce w centralnym tunelu. Nowa Skoda Kodiaq będzie mogła być także wyposażona w wyświetlacz Head-up Display, niedostępny w poprzednim modelu. Ku zadowoleniu większości użytkowników, sterowanie klimatyzacją nadal działa za pomocą pokręteł, obsługujących jednocześnie ogrzewanie foteli.

Nowa Skoda Kodiaq

Silnik 1.5 TSI wyposażony jest teraz w układ miękkiej hybrydy. Mocniejsze jednostki dwulitrowe (2.0 TSI 204 KM i 2.0 TDI 193 KM) standardowo wyposażono natomiast w napęd na wszystkie koła. Standardem jest też skrzynia DSG.

Poprawiono także działanie asystenta parkowania. Może on teraz zapamiętać aż 5 różnych miejsc i ustawić w nich samochód bez udziału kierowcy. Adaptacyjny tempomat przewiduje zakręty, skrzyżowania i ronda, natomiast asystent jazdy w korku umożliwia automatyczne uruchamianie, hamowanie i kierowanie z prędkością do 60 km/h.

Nowa Skoda Kodiaq
6 cm więcej

Nowa Skoda Kodiaq nieco także urosła – długość to 4,76 metra, o 6 cm więcej od poprzednika. Rozstaw osi wynosi 2,79 metra, a szerokość (bez lusterek) 1,86 metra. Można więc spodziewać się jeszcze bardziej przestronnego wnętrza. Potężny jest także bagażnik – w wersji pięcioosobowej jego pojemność to 910 litrów. Wariant siedmioosobowy pomieści teraz 340 litrów bagażu.

Czekamy teraz na ogłoszenie polskiego cennika – no i również na premierę nowego Superba.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *