Nowy elektryczny Ford E-Transit Custom

Ford postawił dziś kolejny krok w procesie elektryfikacji, przedstawiając pierwsze szczegóły zupełnie nowego, w pełni elektrycznego modelu E-Transit Custom. E-Transit Custom jest kolejną elektryczną nowością po modelu E-Transit, którego produkcja rozpoczęła się w marcu tego roku. Jest też pierwszym z czterech kolejnych w pełni elektrycznych pojazdów użytkowych, które Ford Pro wprowadzi do 2024 roku. Model ma wyznaczyć nowy punkt odniesienia w segmencie jednotonowych pojazdów dostawczych w Europie. Ma także pomóc firmom w całym regionie w łatwej przesiadce na pojazdy zelektryfikowane.

Ford E-Transit Custom

W pełni elektryczny następca najlepiej sprzedającego się samochodu dostawczego w Europie został zaprojektowany od podstaw. Wszystko po to, aby bezproblemowo integrować się ze środowiskiem Ford Pro. Obejmuje ono rozwiązania zwiększające produktywność i wartość dodaną. E-Transit Custom będzie wspierany przez oprogramowanie Ford Pro, rozwiązania w zakresie ładowania, serwisu i finansowania za pośrednictwem jednej kompleksowej platformy. Pomoże to zwiększyć dostępność pojazdów i obniżyć koszty eksploatacji.

Ford E-Transit Custom

Najnowszy przedstawiciel zelektryfikowanej linii Ford Pro będzie kluczowym elementem ambitnego projektu. Jego celem jest osiągnięcie zerowej emisji spalin wszystkich modeli, sprzedawanych przez Forda w Europie oraz neutralności węglowej w całej Europie do 2035 roku.

W pełni elektryczna architektura modelu E-Transit Custom zapewnia zasięg do 380 kilometrów, szybkie ładowanie prądem stałym i możliwość holowania przyczepy. Zachęca też nową, dynamiczną stylistyką. Ponadto nowy samochód dostawczy Forda pozwoli zwiększyć produktywność firm, wykorzystując zaawansowaną łączność, a tym samym umożliwiając stałą komunikację i kontrolę.

Ford E-Transit Custom

„To przełomowy moment dla operatorów pojazdów użytkowych w Europie. To kolejna, niezwykle istotna realizacja naszych ambicji w Ford Pro” – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro w Europie. „Najlepiej sprzedający się samochód dostawczy w Europie właśnie stał się w pełni elektryczny. Przy wsparciu naszego wyjątkowego centrum obsługi Ford Pro, oferującego kompleksowe usługi zwiększające produktywność, nowy E-Transit Custom przyniesie nieocenione korzyści operacyjne firmom w całej Europie.”

Ford E-Transit Custom
Energia elektryczna w zasięgu ręki

Wśród funkcji opracowanych na podstawie szczegółowych analiz opinii uzyskanych od użytkowników pojazdów dostawczych, mających na celu zapewnienie funkcjonalności korzystającym z E-Transita Custom, znajduje się system ProPower Onboard. Umożliwia on zasilanie energią elektryczną narzędzi, oświetlenia i innych urządzeń, wszędzie, gdzie znajduje się samochód.

Ford E-Transit Custom

E-Transit Custom to pojazd roboczy o wyrazistej i plastycznej stylistyce. Firmy każdej wielkości będą z niego dumne, jako z zaufanego pomocnika w ich działalności. Dzięki zrównoważonym proporcjom, śmiałej sylwetce i pełnemu oświetleniu LED, wyznaczy punkt odniesienia w segmencie pojazdów użytkowych o ładowności jednej tony.

Ford E-Transit Custom

W tym roku Ford ogłosił także, że do roku 2024 do vana E-Transit o ładowności 2 ton dołączą cztery nowe, w pełni elektryczne pojazdy. Wejdą one w skład kultowej rodziny Transita. Będą to furgony Transit Custom i Transit Courier oraz również samochody osobowe Tourneo Custom i Tourneo Courier.

W pełni elektryczny model E-Transit Custom wejdzie do produkcji w drugiej połowie 2023 roku. Będzie stanowił część najszerszej gamy modelowej Transita Customa, jaką kiedykolwiek oferowano europejskim klientom. Dalsze szczegóły dotyczące elektryfikacji samochodów użytkowych Forda zostaną ujawnione we wrześniu tego roku.

Ford E-Transit Custom
Produkcja w Turcji

Wszystkie warianty Transita Custom będą produkowane przez Ford Otosan – spółkę joint venture Forda w Turcji. Produkcja będzie obywać się w zakładzie w Kocaeli, gdzie produkowany jest europejski Transit. Jest on owocem zapowiadanych wcześniej inwestycji w zakładach w Kocaeli o wartości 2 miliardów euro. Firmy Ford, SK On Co., Ltd. i Koç Holding podpisały niedawno protokół ustaleń w sprawie spółki joint venture. Jej celem jest stworzenie jednego z największych w Europie zakładów produkujących akumulatory do pojazdów użytkowych. Planowane rozpoczęcie produkcji nastąpi w połowie bieżącej dekady z osiągnięciem rocznej wydajności pozwalającej na wyprodukowanie akumulatorów o łącznej pojemności od 30 do 45 gigawatogodzin.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.