Gosia Rdest w Alpine Europa Cup 2021

Gosia Rdest w sezonie 2021 wraca na tory pucharu Alpine Europa Cup. Pierwsza runda odbędzie się w wielkanocny weekend (3-4 kwietnia) na torze Circuit Paul Armagnac niedaleko francuskiego miasteczka Nogaro. Miniony rok Polka poświęciła na poznawanie zarówno auta, jak i nowych torów. W tym sezonie zamierza jednak już walczyć o miejsca w pierwszej trójce.

Gosia Rdest w Alpine Europa Cup 2021
Alpine Europa Cup

Przed nami czwarta edycja monomarkowego pucharu Alpine Europe Cup. Już 3 i 4 kwietnia Gosia Rdest będzie reprezentować nasz kraj w pierwszej rundzie tych prestiżowych zawodów. Gosia jest pierwszą Polką w ich historii – debiutowała na nich w ubiegłym roku, gdzie w ostatnich 5 wyścigach uplasowała się na 6 lokacie.

– Pełna optymizmu wracam do wyścigów w ramach Alpine Europa Cup. Ubiegły rok poświęciłam na „naukę auta” oraz także nowych dla mnie torów. Z biegiem czasu szło mi coraz lepiej, czego dowodem jest także seria szóstych pozycji w ostatnich 5 wyścigach. Dzięki temu czuję się gotowa do walki o najwyższe noty – mówi Gosia Rdest, reprezentująca Polskę w Alpine Europe Cup.

W tym sezonie Gosia pojedzie w zespole Chazel. Team Chazel to utytułowana marka znana zarówno z francuskich, jak i z europejskich torów oraz odcinków specjalnych. Od 1994 roku zajmują się także przygotowaniem i obsługą samochodów rajdowych oraz wyścigowych na najwyższym poziomie.

Tegoroczny kalendarz Alpine Europa Cup składać się będzie z sześciu rund. Kierowcy wystartują w 12 wyścigach na torach Francji, Belgii, Hiszpanii i Portugalii. Pierwszy odbędzie się w weekend wielkanocny na słynnym torze Circuit Paul Armagnac, nieopodal Nogaro. Kolejne rundy odbędą się na Magny-Cours, Spa, Circuit de Barcelona-Catalunya, Paul Ricard i Portimao.

Gosia Rdest w Alpine Europa Cup 2021
WSMP

W planach polskiej zawodniczki na sezon 2021 pozostają starty w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, jednak decyzja w jakim zakresie oraz jakim autem jeszcze nie zapadła.

Więcej Alpine w motorsporcie

Marka Alpine od tego roku zwiększa swoją obecność w świecie motorsportu, pojawiając się między innymi również w Formule 1. Przekłada się to także na zwiększoną pulę nagród – mistrz może liczyć na spory zastrzyk gotówki przeznaczony na dalsze starty w pucharze lub rywalizację za kierownicą Alpine A110 GT4. – Z optymizmem patrzymy zatem na nadchodzący sezon startowy Gosi. Trzymamy kciuki i wierzymy, że fakt, iż Polka miała szanse oswoić się z samochodem i poznać tory startowe, pozwoli jej osiągnąć najlepsze z dotychczasowych wyników – mówi Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Katowice.

Gosia Rdest w Alpine Europa Cup 2021
Kalendarz sezonu 2021:
  • Nogaro 3-5 kwietnia
  • Magny-Cours 7-9 maja
  • Spa 18-20 czerwca
  • Barcelona 2-4 września
  • Le Castellet 1-3 października
  • Portimao 22-24 października

Wyścigi można oglądać na kanale mistrzostw na YouTube

Informacja prasowa.

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *